ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نماینده ولی فقیه در استان قزوین: باید حماسه آفرینی معنوی، عرفانی و اجتماعی در واقعه عاشورا به مردم منتقل شود


نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در واقعه عاشورا نوعی حماسه آفرینی معنوی، عرفانی و اجتماعی وجود دارد، تصریح کرد: باید در این حماسه آفرینی سهم جدی داشته باشیم و این معنا را در ایام محرم و پیاده‌روی اربعین به مردم منتقل کنیم.

 آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان عصر روز گذشته(چهارشنبه) در دیدار اعضای ستاد شئون مذهبی استان قزوین اظهار کرد: باید مسائل را اولویت‌بندی کنیم تا مسائل غیرضروری مانع از توجه ما به مسائل ضروری نشود. 

وی تصریح کرد: نباید ملاحظات سیاسی و اجتماعی مانع از ارائه نسخه مناسب برای بیماری‌های اجتماعی شود. 

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: یکی از اهداف نظام، ارائه تمدن اسلامی به جهان است و نباید مسائل پیش پا افتاده ما را از رسیدن به این هدف الهی و دینی دور کند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بر ساماندهی بیشتر مراسمات دینی و مذهبی، به ویژه در ایام محرم تأکید و اضافه کرد: مردم استان قزوین سبقه و تاریخچه بسیار خوبی در حوزه فرهنگی دارند و اگر مدیریت درستی در برگزاری مراسمات دینی به وجود بیاید، نتایج مطلوب‌تری به‌دست می‌آید.

وی ادامه داد: اینکه امام خمینی (ره) می‌فرمایند: «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته»، به این خاطر است که در این بستر معرفت‌افزایی جدی صورت می‌گیرد. 

عابدینی اظهار کرد: توحید، نبوت، قرآن، نماز، اخلاق، امر به معروف و نهی از منکر از مسائلی است که امام حسین (ع) بر آن‌ها پافشاری کرده‌اند تا به درستی به مردم منتقل شوند و ما نیز باید این روش و سیره را در پیش بگیریم. 

امام‌جمعه قزوین گفت: باید در ایام محرم زمینه‌ای فراهم شود تا مسائلی که مورد تأکید امام حسین (ع) بود، به مردم انتقال پیدا کند و قرار نیست شکل و نحوه برگزاری عزاداری‌ها باعث تعطیل شدن انتقال این معارف به مردم شود. 

وی با بیان اینکه در واقعه عاشورا نوعی حماسه آفرینی معنوی، عرفانی و اجتماعی وجود دارد، تصریح کرد: باید در این حماسه آفرینی سهم جدی داشته باشیم و این معنا را در ایام محرم و پیاده‌روی اربعین به مردم منتقل کنیم چرا که اینها اصول و ارکان واقعه عاشوراست. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: یکی از مسائلی که باید در ایام عزاداری اباعبدالله‌الحسین مورد توجه قرار گیرد، اقامه نماز است. 

عابدینی اظهار کرد: اقامه نماز یعنی شکوه، جلوه و فرهنگ نماز و باید آگاه باشیم که هر نمازخواندنی، اقامه نماز محسوب نمی‌شود. 

در ابتدای این دیدار هم حجت‌الاسلام‌ علی نعمت‌الهی، مدیرکل تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد شئون مذهبی استان قزوین و دیگر از اعضای این ستاد گزارشی از برنامه‌های دهه محرم ارائه کرد. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عبدالکریم عابدینی - نماینده ولی فقیه در استان قزوین -

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات