ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت : نام نویسی 240 هزار نفر در سامانه سماح/ توقیف چندین روادید جعلی عراقی در مرزها


معاون اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت ضمن هشدار به مشتاقان حضور در راهپیمایی اربعین به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی برخی افراد برای صدور روادیدگفت: چندین مورد ویزای جعلی عراقی دیروز در مرزها توقیف شده است

معاون اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت ضمن هشدار به مشتاقان حضور در راهپیمایی اربعین به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی برخی افراد برای صدور روادیدگفت: چندین مورد ویزای جعلی عراقی دیروز در مرزها توقیف شده است.

حمید محمدی درباره آخرین آمار ثبت‌نام زائران ایرانی در سامانه سماح گفت: تاکنون بیش از 240 هزار نفر در این سامانه برای حضور در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه روادید زائران ایرانی طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی هم‌اکنون در 4 کنسولگری عراق در تهران، اهواز، مشهد و کرمانشاه صادر می‌شود، افزود: با نزدیک شدن به ایام اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح سرعت می‌گیرد؛ ضمن اینکه هم اکنون صدور روادید سهل‌تر شده است البته به تدریج هم 12 مرکز به کمک کنسولگری‌های عراق برای صدور روادید خواهند آمد و آنها نیز روادید زائران ایرانی را صادر می‌کنند.

محمدی ضمن هشدار به مشتاقان حضور در راهپیمایی اربعین به دلیل فعالیت‌های غیرمجاز برخی افراد برای صدور روادید غیرقانونی تصریح کرد: روز گذشته چندین مورد ویزای جعلی عراقی در مرزهای خروجی توقیف شده است.

وی افزود: بهتر است مردم با اطمینان خاطر از دریافت روادید قانونی در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

معاون اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: زائران ایرانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، باید از طریق این سایت اقدام به تکمیل مراحل ثبت‌نام و واریز هزینه‌های صدور روادید کنند. ضمن اینکه تاکنون 60 هزار نفر تمامی مدارک که باید ارائه و وجوهی را که باید واریز می‌کردند را به دفاتر زیارتی تحویل دادند.

محمدی خاطرنشان کرد: مسئولیت سازمان حج و زیارت در این برهه زمانی ایجاد تسهیلات ثبت نام مردم برای حضور در اربعین است ضمن اینکه اقدامات غیرقانونی و غیرمجاز برخی افراد که وعده‌های غیرقانونی برای صدور روادید می‌دهند را دنبال کرده و از مراجع قضایی و قانونی می‌‌خواهیم با این اینگونه اقدامات مقابله و برخورد کنند.

معاون اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هم اکنون رشد آمار ثبت نام در دهه اول محرم به دلیل عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) کند شده است، گفت: بلافاصله پس از ایام تاسوعا و عاشورا و با نزدیک شدن به ایام اربعین شاهد حجم سنگینی از ثبت‌نام‌ها برای سفر به عراق هستیم.

محمدی خاطرنشان کرد: مدت اقامت با ویزای اربعین در کشور عراق 20 روز است.

وی افزود: ثبت‌نام در سامانه سماح، از 16 شهریور آغاز شده و تا 24 آبان ادامه خواهد داشت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - ویزا - سازمان حج و زیارت

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات