ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


هشدارسازمان حج و زيارت به زائران اربعين؛ زائران مداركشان را به دفاتر غير معتبر ندهند


سازمان حج و زيارت با صدور اطلاعيه اي نسبت فعاليت مجموعه هاي غير مجاز در خصوص سفر اربعين هشدار داد.

در متن اطلاعيه اين سازمان آمده است : بر اساس مصوبه ستاد مركزي اربعين تنها مسير دريافت ويزاي اربعين سامانه سماح است اما متاسفانه عده اي با تشكيل موسسات موقت و غير مجاز با هدف كسب منافع و سوء استفاده از احساسات پاك مذهبي مردم شريف سعي دارند با وعده ارائه ويزا و بيمه ارزان قيمت، در روند متمركز و منظم ساماندهي زائران اخلال ايجاد نمايند.

در اطلاعيه سازمان حج ضمن هشدار به مشتاقان زيارت اربعين در خصوص مراجعه به مراكز نامعتبر و غيرمجاز ، عنوان شده است: متأسفانه طي هفته هاي گذشته شاهد بوديم برخي مجموعه‌هاي فرصت‌طلب با ادعاي اخذ رواديد از سفارت عراق اقدام به صدور ويزاي جعلي براي زائران عتبات نموده بودند كه از عزيمت اين گروه از زائران به عراق جلوگيري به عمل آمد و آن عزيزان به كشور بازگردانده شدند. از اين رو به مشتاقان زيارت اربعين نيز در خصوص واگذاري گذرنامه ها و مدارك شان به مجموعه هاي نامعتبر و غير مجاز و خطر سوء استفاده احتمالي از مدارك آنان هشدار داده مي شود.

در اين اطلاعيه با بيان اينكه تسهيل در روند صدور ويزاي زائران اربعين تنها يكي از قابليت هاي سامانه سماح است، بيان شده است: سامانه سماح بمنظور تسهيل و نظم بخشي به حركت انبوه مشتاقان زيارت اربعين و پيشگيري از سرگرداني زائران در مرزهاي كشور در ايام منتهي به اربعين طراحي و توسعه يافته تا زائران در قالب يك برنامه زمان بندي مشخص و با در نظر گرفتن پيش بيني هاي لازم شامل دريافت ويزا، پوشش بيمه اي و درماني در چارچوبي قانونمند به اين سفر معنوي اعزام شوند و از طرفي منافذ هر گونه سوء استفاده احتمالي فرصت طلبان محدود گردد.

در اطلاعيه سازمان حج و زيارت با تأكيد بر اينكه مشتاقان زيارت اربعين ثبت نام در سماح را به روزهاي پاياني موكول نكنند، آمده است: متقاضيان زيارت اربعين براي دريافت ويزا از مراجعه مستقيم به سفارت و كنسولگري هاي كشور عراق خودداري نمايند و صرفاً از طريق دفاتر مجاز زيارتي كه ليست آن در سامانه سماح و سايت سازمان حج و زيارت اعلام شده، اقدام نمايند.

دراين اطلاعيه با اشاره به اينكه هزينه دريافت ويزاي عزيمت به عراق در ايام اربعين از سوي دولت عراق 40 دلار تعيين شده كه در سامانه سماح بصورت ريالي با نرخ روز بانك مركزي بصورت سيستمي محاسبه و دريافت مي شود، تاكيد شده است: لازم است مشتاقان زيارت اربعين در خصوص پوشش بيمه اي ارزان تر كه از سوي برخي مجموعه ها پيشنهاد مي گردد كه قطعا خدمات محدودتري دارد، دقت لازم را داشته باشند و فريب وعده ويزا و بيمه ارزان را نخورند.

در اين اطلاعيه آمده است: بر اساس مصوبات ستاد مركزي اربعين سازمان حج و زيارت تنها متولي ثبت نام و هماهنگي اخذ رواديد زائران اربعين است و امسال بر اساس تصميم گيري اين ستاد، موضوع اسكان ، تغذيه و تداركات زائران اربعين در ايران و عراق به ستاد بازسازي عتبات واگذار شده است.

در پايان اين اطلاعيه نيز يادآوري شده است: ضمناً ديگر هزينه هاي سفر زائران شامل بيمه و خدمات پزشكي نيز از طريق درگاه اينترنتي پرداخت خواهد شد و نياز به پرداخت وجه نقد چه بصورت ارزي و يا ريالي نخواهد بود.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سازمان حج - اربعين - عتبات

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات