ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همايش طلايه داران تبليغ در ساوه برگزار شد


اولين همايش روحانيون و ائمه جماعات شهرستان ساوه تحت عنوان طلايه داران تبليغ روز گذشته در شهرستان ساوه برگزار شد.

اولين همايش روحانيون و ائمه جماعات و مبلغين شهرستان ساوه روز يكشنبه مورخ 95/07/11 در محل امامزاده اسحاق با حضور امام جمعه محترم شهرستان ساوه حجت الاسلام والمسلمين حسيني، رابط بعثه مقام معظم رهبري حجت الاسلام عسكري و اعضاي كارگروه ياوران معنوي اربعين مسئول محترم سازمان تبليغات اسلامي، مسئول اوقاف، نمايندگي ولي فقيه در سپاه، نمايندگان ستاد بازسازي، كميته امداد و ستاد اقامه نماز در شهرستان ساوه برگزار گرديد.

حجت الاسلام عسكري رابط كميته فرهنگي اربعين توضيحاتي پيرامون ستاد فرهنگي اربعين و شرح وظايف كارگروه ياوران معنوي اربعين ارائه نمود واز روحانيون تقاضا كرد در منابر و تكايا و هيات مذهبي سياستهاي بعثه مقام معظم رهبري و ستاد فرهنگي اربعين را تشريح نمايند.

وي اضافه كرد نگاه جمهوري اسلامي ايران در اين سفر معنوي تاكيد بر مردمي بودن و مشاركت همه اقشار در اين امر خداپسندانه است و از آنجايي كه پيروان ساير اديان و مذاهب هم در اين راهپيمايي شركت مي كنند تاكيد بر حفظ وحدت اسلامي در مراسم اربعين و خودداري از شيعي نمودن مراسم مورد توجه است.

رابط كميته فرهنگي اربعين در ادامه از مسئولين خواست تا آموزش لازم به زائران جهت ثبت نام در سامانه سماح داده شود و رعايت ضوابط كشور ميزبان هم مورد توجه جدي قرار گيرد.

در پايان امام جمعه محترم شهرستان ساوه از فعاليت كارگروه ياوران معنوي اربعين تقدير كرد و از روحانيون درخواست نمود كه از ناهماهنگي در تبليغات پرهيز نموده و از ظرفيت عاشورا و اربعين نهايت استفاده را ببرند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين مرکزی - اربعين حسيني(ع) - ساوه

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات