ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مراسم تعويض پرچم حرم مطهر امام حسين(ع)


مراسم تعويض پرچم حرم مطهر امام حسين عليه السلام در ميان اشك و خروش عاشقانش در كربلاي معلي برگزار شد.

اين مراسم پس از نماز مغرب و عشا برگزار شد و شيخ عبدالمهدي كربلايي، نماينده حضرت آيت‌الله العظمي سيستاني و متولي شرعي حرم مطهر امام حسين عليه السلام ، «سيد جعفر الموسوي»، توليت آستان مقدس حسيني و «سيد علاء الموسوي»، رئيس اداره اوقاف شيعيان عراق از جمله شخصيت‌هاي حاضر در اين مراسم بودند.

زائران حاضر در اين مراسم شعارهاي «لبيك يا حسين» و شعارهايي در حمايت از نيروهاي امنيتي و بسيج مردمي سر دادند.

شيخ عبدالمهدي كربلايي ضمن سخناني در اين مراسم گفت: اين پرچمي كه بر قبر سيدالشهداء عليه السلام به اهتزاز درمي‌آيد، نماد ايثار، فداكاري و جهاد در راه خدا است كه امام حسين عليه السلام آن را در سرزمين آبا و اجدادي متبلور كرده و عهدي از سوي رسول الله(ص) به امام علي عليه السلام است.

وي افزود: بر همين زميني كه ايستاده‌ايد، امام سجاد عليه السلام به مكان ذبح پدرش امام حسين عليه السلام نگاه مي‌كرد. تيرها امام حسين عليه السلام را در اين مكان مقدس هدف گرفت و تيري به پيشاني نوراني‌اش كه با نور امامت مي‌درخشيد، اصابت كرد.

شيخ عبدالمهدي كربلايي خطاب به حاضران با تأكيد بر اينكه بايد در صبر و اخلاص همانند امام حسين عليه السلام باشيد، ادامه داد: با اين پرچم تجديد غم مي‌كنيم و دوباره پيمان مي‌بنديم كه با تو هستيم و در شهادت و عزت و بزرگي از تو پيروي مي‌كنيم. قهرمانان عراق مصمم هستند كه جهاد را ادامه دهند و ذره‌اي از خاك عراق را نگذارند به دست تروريسم داعشي آلوده بماند.

متولي شرعي حرم مطهر امام حسين عليه السلام بر لزوم يادآوري و تجليل از خانواده‌هاي شهدا تأكيد كرد و گفت: اگر فتواي مرجعيت عالي نبود، قطعا داعش، بغداد و تمامي خاك عراق را آلوده مي‌كرد.

وي افزود: ما خواستار مستندسازي قهرماني‌هاي مجاهدين هستيم و نبايد جانبازاني را كه مقدسات و آبروي ما را حفظ كردند، فراموش كنيم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عبدالمهدي كربلايي - امام حسين عليه السلام - لبيك يا حسين - تعویض پرچم

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات