ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


احداث زائرسرای استان فارس در مسیر پیاده‌روی اربعین/ ارائه 157 مقاله علمی با موضوع همایش پیرغلامان حسینی


رییس هیأت‌های مذهبی استان فارس با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با مسؤولان عراقی گفت: زائرسرای استان فارس با مساحت ۲ هزار متر در مسیر نجف تا کربلا احداث می‌شود.

مظفر مختاری، رییس هیأت‌های مذهبی استان فارس، عصر امروز،  در نشست هم‌اندیشی فعالان و برگزارکنندگان عزاداری امام حسین (ع) از احداث زائرسرای استان فارس در مسیر نجف تا کربلا خبر داد و گفت: این زائرسرا با 2 هزار متر مساحت برای زائران ایرانی و به‌ویژه استان فارس ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی استان فارس برای پیاده‌روی اربعین نیز اقدام به برپایی موکب می‌کنند، افزود: 10 هیأت برای برپایی موکب اعلام آمادگی کردند که این موکب‌ها غیر از موکب بزرگ احمدبن‌موسی(ع) است و تمامی هیأت‌های مذهبی استان آماده حمایت و مشارکت در برپایی موکب احمدبن‌موسی(ع) هستند.

مختاری با اشاره به حضور استان فارس در شورای عالی هیأت‌های مذهبی کشور افزود: کمیسیون برنامه‌ریزی و اقتصاد این شورا به استان فارس واگذار شده که تاکنون 40 طرح برای فعالیت بهتر هیأت‌های مذهبی به این کمیسیون داده شده است.

عضو مرکزی شورای عالی هیأت‌های مذهبی کشور خاطرنشان کرد: محرم امسال در استان فارس با توجه به تاکیدات نماینده ولی فقیه  در استان فارس بر احیای عزاداری‌های سنتی معطوف می‌شود و نزدیک به هزار خیمه و حسینیه عزاداری محرم را در استان برپا می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری همایش پیرغلامان حسینی در استان فارس در سال گذشته تصریح کرد: زندگی‌نامه پیرغلامان استان فارس در قالب فیلم به تصویر کشیده شده است که از امشب ساعت 21:45 از شبکه استان فارس پخش می‌شود.

مختاری با اشاره به اینکه سال گذشته 157 مقاله علمی با موضوع همایش پیرغلامان حسینی ارائه شده بود، بیان کرد: این مقاله‌ها جمع‌آوری و در قالب کتاب منتشر شده و علاوه بر آن 3 جزوه 150 صفحه‌ای نیز از دلنوشته‌های افراد شرکت‌کننده در همایش سال گذشته جمع‌آوری شده و به زودی منتشر می‌شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  استان فارس - پیاده‌روی اربعین -پیرغلامان - مقاله علمی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات