ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهپیمایی اربعین فرصتی برای جهانی کردن واقعه‌ی کربلا است


رئیس ستاد اربعین شمال‌غرب کشورگفت: راهپیمایی اربعین بهترین فرصت برای ثبت جهانی واقعه‌ کربلا و قیام امام حسین(ع) بوده و مسئولین بای برای تحقق این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

سردار امین شریفی رئیس ستاد اربعین شمال‌غرب کشور صبح امروز۱۲مهرماه، در جلسه‌ی هماهنگی راهپیمایی اربعین حسینی که با حضور استاندار برگزار شد بیان کرد: پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی که با شورو اشتیاق همه ساله عاشقان  حضرت برگزار می‌شود بی‌شک قطره‌ای از حکومت و دولت آرمانی حضرت ولی‌عصر(عج) است.
وی با بیان اینکه می‌توان حکومت و دولت آرمانی امام‌زمان(عج) را در اربعین دید گفت: آن حضرت در هنگام ظهور خود را با امام حسین(ع) معرفی خواهد کرد و ندای « هل من ناصر ینصرنی »را سر خواهد داد.
سردار شریعتی تصریح کرد: برای تعجیل در فرج امام زمان(عج) باید امام حسین و هدفی که از قیام آن حضرت وجود داشت را برای مردم جامعه تبیین کنیم.
وی در بخشی دیگر از این جلسه به رشادت‌های رزمندگان اسلام از جمله باکری‌ها و امینی‌ها در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کردو افزود: شهرستان ارومیه برای کسانی‌که عاشق شهادت هستند مظهر و تبلور ایثار و فداکاری بوده که این واقعیت‌های شهر در طول تاریخ از میان نخواهند رفت.
رئیس ستاد اربعین شمال‌غرب کشور به پیاده روی اربعین و محل خروج زوار و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از خاک ایران به سمت عراق و کربلا اشاره کرد و گفت: از لحاظ امنیتی و امکانات رفاهی برای زوار مرز مهران و منطقه سومار مناسب نبوده و شلمچه بهترین محل هم از لحاظ تدابیر امنیتی و هم امکانات رفاهی در بین مسیر مناسب‌ترین نقطه است.
این مسئول افزود: یکی از هیئت های مردمی به صورت داوطلبانه برای سامان‌دهی زائرین در مرز شلمچه مستقر خواهند شد.
وی گفت: طبق توافق نامه منعقده پایانه‌های حمل و نقل در خاک ایرا با وزارت استخبارات عراق زائرین از خودروهایی در عراق استفاده خواهند کرد که مورد تایید وزارت استخبارات عراق و دارای کارت شناسایی باشند.
محمدرضا ندیری مدیر کل سازمان حج و زیارت استان د بخش دیگری از این جلسه اظهار کرد: تاکنون ۶هزارو۲۰۰ نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد یک سوم نیز قطعی شده اند.
حجت الاسلام سپهری مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان نیز از صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی خواستار شد که در دهه ی اول ماه صفر هنگام مغرب برنامه ای تحت عنوان آداب سفر و زیارت را برای معرفت افزایی زائرین از شبکه استانی پخش کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - ستاد اربعین شمال‌غرب کشور- راهپیمایی اربعین حسینی

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات