ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


باز کردن مرزها برای سفر اربعین نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است


سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید بر لزوم تسهیل روادید سفر اربعین، تصریح کرد: متقاضیان سفر به کربلا باید بتوانند به راحتی برای سفر اقدام کنند و جلوی مرزها با مشکل رو به رو نشوند.

احد آزادی‌خواه با اشاره به عدم لغو روادید سفر اربعین حسینی، گفت: دولت جمهوری اسلامی به‌عنوان یکی از دول محوری این سفر باید زمینه و شرایط مناسب را برای متقاضیان زیارت حرم اباعبدالله فراهم کند اما این مهم بدان معنا نیست که ضوابط خروج از کشور را زیر پا گذاریم لذا پیشنهاد می‌کنم به جای لغو روادید تسهیل روادید در دستور کار قرار گیرد. 
 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متقاضیان سفر به کربلا از  طریق پیاده‌روی، باید بتوانند از شهرستان محل زندگی خود به راحتی برای سفر اقدام کنند و جلوی مرزها با مشکل رو به رو نشوند.   
 
وی ادامه داد: لغو روادید به طورکل و باز کردن مرزها در ایام اربعین حسینی عواقبی برای کشور به همراه دارد و به لحاظ امنیتی به نفع ایران نخواهد بود. 
 
آزادی‌خواه با بیان اینکه باز کردن مرز «سومار» یا هر مرز دیگری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم و ایجاد امنیت در منطقه از سوی دول ایران و عراق است، گفت: باز کردن مرزها بودن ایجاد زیرساخت‌ها، امنیت لازم و شرایط دیپلماسی هنر نیست لذا مسئولان باید توجه کنند زائران از مرز سومار به  کدام منطقه عراق فرستاده می‌شوند؟ و آیا آن منطقه امنیت لازم را دارد و وسایل ایاب و ذهاب برای رسیدن به اماکن زیارتی به درستی وحود دارد؟ 
 
وی با بیان اینکه شاید به ظاهر باز کردن مرزها به رفت و آمد زائران کمک کند اما تبعاتش بیش از فوایدش خواهد بود و موجب نارضایتی زائران می‌شود، ادامه داد: ایجاد امنیت کامل در منطقه و حفظ جان زائران از اهمیت فراوانی برخوردار است و با وجود آنکه متولیان در این سال‌ها در حفظ این مهم، موفق ظاهر شده‌اند اما نباید کوچکترین خطا و غفلتی صورت بگیرد. 
 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین صدرو ویزای سفر اربعین برای اتباع مقیم ایران را در صورت قانونی بودن بلااشکال دانست و گفت: ترویج فرهنگ حسینی در میان تمام مسلمان و ایجاد فرصت زیارت حرم اباعبدالله برای همه عاشقان اتفاق درخور توجهی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیسیون فرهنگی مجلس -احد آزادی‌خواه

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات