ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسئول کمیته فرهنگی ستاد اربعین: اربعین مراسمی فراملی و دینی و شاخص اقتدار معنوی است


مسئول کمیته فرهنگ و آموزشی ستاد اربعین گفت: مراسم اربعین امروز به شاخص اقتدار معنوی اهل بیت و حماسه ای فراملی و فرا دینی تبدیل شده است که می تواند محور وحدت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید احمدی روز یکشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین گفت: خدمت در مراسم حسینی اجر و ثواب فراوانی دارد و لطفی الهی است که برخی می توانند در این هیئت های حسینی حضور یافته و به عزاداران خدمت کنند.

وی اضافه کرد: اربعین حسینی امروز به رویداد بزرگ مذهبی تبدیل شده که به عنوان یک سرمایه اجتماعی می تواند برای آیندگان حفظ شود و مورد اتکا قرار گیرد.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: در سال ۹۳ و در بدترین شرایط امنیتی که نیمی از کشور عراق توسط داعش اشغال شده بود در حرکتی ماندگار بیش از یک میلیون و ۸۰۰ زائر از ایران به کربلا رفتند و امروز با ثبت بیش از ۱۵ میلیون زائر این رویداد از جایگاه رفیعی برخوردارشده است.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور اظهارداشت: اربعین یک رویداد فراملی و فرادینی است که همه در آن شرکت می کنند و امروز می توان گفت اربعین یک اقتدار معنوی برای جهان اسلام است که برای حفظ آن همه مسئولیم.

احمدی گفت: سفر به کربلا در اربعین آداب و رسوم خاصی دارد و ما نیز باید ضمن آشنایی با فرهنگ و دیدگاههای مرم عراق حس میزبانی را از مردم این کشور نگیریم و ضمن احترام به سنت های آنها به آداب ورسوم عراقیها احترام بگذاریم.

وی گفت: روحانیون و طلاب باید آداب سفر و زیارت را به زائران بگویند و با فرهنگ سازی مناسب زمینه سفری معنوی را برای همگان فراهم کنند.

احمدی اضافه کرد: با تشکیل کارگروه یاوران اربعین زمینه شناسایی آسیب های این سفر فراهم شده که ضمن توجه به آنها باید بر اساس توصیه های ارائه شده رفتار کنیم تا سفری پربار و بدون دغدغه محقق شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین -حمید احمدی - همایش طلایه داران تبلیغ در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات