ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تشکیل پایگاه جمعیت هلال احمر در موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در ایام اربعین


دکتر محمد گلفشان مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم: با توجه به دستور تولیت آستان مقدس مبنی بر تشکیل موکب این آستان شریف در ایام اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا، جمعیت هلال احمر نیز در عرصه خدمت رسانی ورود یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، دکتر محمد گلفشان مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: با توجه به دستور تولیت آستان مقدس مبنی بر تشکیل موکب این آستان شریف در ایام اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا، جمعیت هلال احمر نیز در عرصه خدمت رسانی ورودیافت.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به تشکیل یکی از پایگاه های اصلی جمعیت هلال احمر در موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: بر اساس توافق صورت گرفته، قرار شد در این موکب ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و دیگر عرصه هایی که هلال احمر می تواند خدمت رسانی کند، حضور فعال داشته باشد.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با داوطلبانی شامل جوانان، امدادگران، پزشکان و پرستاران دراین موکب فعال خواهد بود، تصریح کرد: پزشکان و پرستاران و امدادگران زیادی برای خدمت رسانی به زائران حسینی اعلام آمادگی کردند و همچنین هماهنگی های لازم با مرکز پزشکی حج و زیارت انجام شده است تا در این موکب فعالیت کنیم.
گلفشان افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در این موکب 15 روز خدمات دارویی، درمانی بهداشتی از سوی پزشکان عمومی و پزشکان متخصص که در این موکب حضور دارند به زائران حسینی ارائه می شود.
وی با بیان این که هلال احمر خود را از آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها جدا نمی داند، گفت: در مناسبت های مذهبی چون ایام شهادت ائمه اطهار، عاشورا و تاسوعا، شب های قدر، روز عرفه و... همکاری وسیعی با آستان انجام شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: با توجه به این که این موکب به نام آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاست، اکیپ هلال احمر در این موکب، اکیپ اصلی و به شکل مرکز بهداشت و درمان در عراق خواهد بود.
وی به توسعه تعاملات میان آستان مقدس و نهادهای همسو در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر تحولات ارزشمندی در حرم کریمه اهل بیت(ع) اتفاق افتاده است و ارتباط با مراکز بیرونی بیشتر شده است. این ارتباط موجب می شود خدمات بیشتری به محبان اهل بیت علیهم السلام ارائه شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم در پایان افزود: همه ما خود را خادم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها می دانیم و بر این عنوان افتخار می کنیم. خادمی در این آستان شریف نعمت بزرگ الهی است که باید با خدمت خالصانه، شکر آن را به جای آوریم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - جمعیت هلال احمر - استان قم - موکب حضرت فاطمه معصومه(س)-محمد گلفشان

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات