ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قزوین: تشکیل هسته‌های امربه معروف‌ونهی ازمنکر در هیأت‌های مذهبی ضروری است


مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: تشکیل هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر در هیئت‌های مذهبی و طراحی برنامه پیاده روی اربعین از امور مهمی است که مبلغان استان باید به طور جدی در آن ورود پیدا کنند.

همایش طلایه داران تبلیغ با محوریت آماده سازی مبلغان استان قزوین برای ماه محرم با حضور مسئولان استان پیش از ظهر امروز(یکشنبه) در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات قزوین برگزار شد.  در این همایش حجت الاسلام نعمت اللهی، مدیرکل تبلیغات استان قزوین اظهار کرد: ماه محرم و صفر فرصت ظرفیتی است که باید شبکه تبلیغ استان از آن در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نسبت به برنامه‌های این ماه استفاده کنند.
وی در ادامه افزود: محور بودن مبلغ و هوشمندانه عمل کردن در اجرای برنامه‌ها از مواردی است که باید در راس کار مبلغان قرار بگیرد.
این کارشناس دینی اذعان کرد: مبلغ باید یک فرصت خوب و طلایی برای بحث و منبر انتخاب کند و هم زمان با آن مباحث تفسیری و تلاوت روزانه قرآن پس از اجرای مراسم سخنرانی و عزاداری را هماهنگ با سایر برنامه‌ها سرلوحه امور قابل اجرا قرار دهد.
وی توجه به اقامه نماز و تلاوت قرآن مهمترین استراتژی مطرح شده از سوی امام حسین( ع) برشمرد و گفت: امام حسین(ع) جهت اقامه نماز و تلاوت قرآن از سوی لشکر دشمن مهلت خواست که در واقع این همان استراتژی مهمی است که آن بزرگوار مطرح کردند؛ از این رو شایسته است در شب عاشورا و تاسوعا پس از عزاداری به تلاوت قرآن پرداخته شود. 

مبلغان در بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید به طور جدی ورود پیدا کنند 
نعمت اللهی تصریح کرد: احکام عزاداری توسط مبلغان باید مستند باشد و مبلغان در بیان احکام باید از کتب فقهی، کلامی، اعتقادی و فتاوای مراجع استفاده کنند و درباره باید با معرفی کتاب‌های مورد نیاز در این زمینه فرهنگ سازی لازم را انجام دهند. 
وی با اشاره به اینکه مبلغان در بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید به طور جدی ورود پیدا کنند، اذعان کرد: امسال سال اقتصاد مقاومتی است که مبلغان باید به طور جدی در این عرصه ورود پیدا کنند چرا که بیشتر سنگینی و ثقل اقتصاد مقاومتی بر مباحث فرهنگی آن است. 
مدیرکل سازمان تبلیغات قزوین بیان کرد: مهمترین منبع دینی اقتصاد مقاومتی تقدیر معیشت است، این منبع دینی دارای مبانی فقهی و کلامی است که بیشترین رویکرد آن تشویق مردم به استفاده از اجناس و کالاهای داخلی است.
وی تاکید کرد: تشکیل هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر در هیئت‌های مذهبی و طراحی برنامه پیاده روی اربعین از امور مهمی است که مبلغان استان باید به طور جدی در آن ورود پیدا کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: امربه معروف‌ - هیأت‌های مذهبی - اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - قزوین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات