ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئيس سازمان حج و زيارت خبر داد: كاروان هاي عتبات تاسوعا و عاشورا افزايش قيمت نخواهد داشت


رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه تمهيدات لازم براي اعزام زائران اربعين در حال انجام است، از احتمال افزايش صد در صدي اعزام ها در ايام تاسوعا و عاشورا نسبت به ايام مشابه در سال گذشته خبر داد.

مهندس سعيد اوحدي با اشاره به اعزام بيش از يكصد هزار زائر در ايام محرم به عتبات عاليات گفت: پيش بيني مي شود در ايام عاشورا شاهد افزايش 100 صدي اعزام زائران در روزهاي عاشورا و تاسوعا نسبت به سال هاي گذشته باشيم.

وي در ادامه افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده، در اين ايام افزايش قيمت كاروان‌ها را نخواهيم داشت.

اوحدي تصريح كرد: تنها كاروان هايي كه از قراداد امنيتي با دولت عراق برخوردارند، كاروان هاي سازمان حج و زيارت هستند، لذا متقاضيان تشرف به عتبات عاليات از مراجعه به كاروان هاي آزاد و غيرمجاز اكيدا خودداري كنند.

رئيس سازمان حج و زيارت در خصوص ثبت نام هاي اربعين يادآور شد: تمهيدات لازم براي اعزام زائران در حال انجام است ضمن اينكه با توجه به جلسات ستاد اربعين احتمال بازگشايي مرز سومار براي عبور زائران وجود دارد كه در صورت تصويب بازگشايي مرز سومار، اين موضوع در سامانه سماح هم لحاظ خواهد شد.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سعید اوحدی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات