ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئيس سازمان حج و زيارت خبر داد: كاروان هاي عتبات تاسوعا و عاشورا افزايش قيمت نخواهد داشت


رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه تمهيدات لازم براي اعزام زائران اربعين در حال انجام است، از احتمال افزايش صد در صدي اعزام ها در ايام تاسوعا و عاشورا نسبت به ايام مشابه در سال گذشته خبر داد.

مهندس سعيد اوحدي با اشاره به اعزام بيش از يكصد هزار زائر در ايام محرم به عتبات عاليات گفت: پيش بيني مي شود در ايام عاشورا شاهد افزايش 100 صدي اعزام زائران در روزهاي عاشورا و تاسوعا نسبت به سال هاي گذشته باشيم.

وي در ادامه افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده، در اين ايام افزايش قيمت كاروان‌ها را نخواهيم داشت.

اوحدي تصريح كرد: تنها كاروان هايي كه از قراداد امنيتي با دولت عراق برخوردارند، كاروان هاي سازمان حج و زيارت هستند، لذا متقاضيان تشرف به عتبات عاليات از مراجعه به كاروان هاي آزاد و غيرمجاز اكيدا خودداري كنند.

رئيس سازمان حج و زيارت در خصوص ثبت نام هاي اربعين يادآور شد: تمهيدات لازم براي اعزام زائران در حال انجام است ضمن اينكه با توجه به جلسات ستاد اربعين احتمال بازگشايي مرز سومار براي عبور زائران وجود دارد كه در صورت تصويب بازگشايي مرز سومار، اين موضوع در سامانه سماح هم لحاظ خواهد شد.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سعید اوحدی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات