ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور کاروان موکب داران عراقی در حرم مطهر امام خمینی و حضرت عبدالعظيم الحسنی و نشست مشترک با برخی از هیات های تهران


صاحبان مواکب عراقی که به دعوت و میزبانی کمیته فرهنگی - آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور در ایران حضور دارند پس از زیارت حرم امام راحل، در حرم مطهر حضرت عبدالعظيم الحسنی حضور پیدا کرده و با برخی از هیات های تهرانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  سعید غضنفری دبیر کمیته فرهنگی، آموزشی و مسوول کاروان صاحبان مواکب عراقی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الاربعین اظهار داشت: صاحبان مواکب عراقی که به دعوت و میزبانی کمیته فرهنگی - آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور در ایران حضور دارند پس از زیارت حرم امام راحل، در حرم مطهر حضرت عبدالعظيم الحسنی حضور پیدا کرده و با برخی از هیات های تهرانی  دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آقای مداحی مسوول کارگروه برگزاری مراسمات با اشاره به لزوم هم افزایی فرهنگی و ارتبلط مستقیم خادمین دو کشور با اشاره به شعار سال وحدت و مودت را نکته اساسی خدمت به زایرین اربعین حسینی دانستند.

در ادامه این دیدار حاج علی اکبر فدایی مسوول هیات محبان فاطمه زهرا س با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی در موضوع سیدالشهدا از خدمات و پذیرایی مواکب عراقی از زایرین ایرانی تشکر و قدر دانی کردند
برنامه بعدی کاروان موکب داران عراقی، حضور در نمایشگاه عطر سیب بوده است که از طرف کارگروه محصولات فرهنگی کمیته فرهنگی - آموزشی ستادمرکزی اربعین یعنی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مدعوین مورد استقبال قرار گرفتند
همچنین پس از اجرای برنامه روایتگری مصور واقعه عاشورا به زبان عربی، کتیبه فاخر بازنوشتاری شده منقش به  حسین منی و انا من حسین دوره قاجاریه و همچنین کتیبه منقش به شعار اربعین سال 95 به صاحبان مواکب عراقی اهدا شد.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزش - سعید غضنفری

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات