ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تشكيل جلسه بررسي اقدامات انجام گرفته جهت تسهيل و تسريع در تردد زائرين اباعبدا...الحسين به رياست دكتر ذوالفقاري، رئيس ستاد مركزي اربعين در محل وزارت كشور


جلسه بررسي اقدامات انجام گرفته جهت تسهيل و تسريع در تردد زائرين اباعبدا...الحسين به رياست دكتر ذوالفقاري، رئيس ستاد مركزي اربعين در محل وزارت كشور برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از ستاد مرکزی اربعین، تشكيل جلسه بررسي اقدامات انجام گرفته جهت تسهيل و تسريع در تردد زائرين اباعبدا...الحسين به رياست دكتر ذوالفقاري، رئيس ستاد مركزي اربعين در محل وزارت كشور برگزار گردید.

دكتر ذوالفقاری در شانزدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت : طرف عراقی به صورت کلی بحث بازگشایی مرز سومار مندلی را مطرح کرده است اما لازمه این کار فراهم شدن زیرساخت ها و تامین قطعی امنیت زائران ایرانی است.
وی ادامه داد: همچنین باید زیرساخت ها در خاک جمهوری اسلامی ایران نیز فراهم شود که در این زمینه جلسه ای در هفته جاری خواهیم داشت که آیا امکان بازگشایی مرز سومار مندلی وجود دارد یا خیر؟ به استانداری کرمانشاه نیز اعلام کرده ایم زیرساخت ها برای این مرز را آماده کند.

🔻 رئيس ستاد مركزي اربعين در ادامه با بیان اینکه براساس توافق وزارت کشور ایران و عراق لغو روادید برای سفر اربعین زائران ایرانی به عتبات عاليات نخواهیم داشت، گفت: مردم و زائران از هم اکنون در سامانه اعلام شده توسط سازمان حج و زیارت ثبت‌ نام کرده و روادید خود را دریافت کنند.

🔻 دكتر ذوالفقاری همچنین به بازدید هفته گذشته وزیر کشور از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران اشاره کرد و اظهارداشت: مجموع بررسی ها این بود که باید زیرساخت ها هرچه سریعتر آماده شود تا مشکلات سال گذشته را نداشته باشیم.

🔻 رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: بیمه زائران نیز امسال اجباری است و همه زائران باید با بیمه وارد عراق شوند که در حال حاضر امور اداری مربوط به بیمه زائران نهایی شده و قرارداد آن هم با یکی از بیمه‌ ها به امضا رسیده است.

🔻 دكتر ذوالفقاری افزود: کمیته بحران نیز برای مدیریت در شرایط بروز وضعیت های غیرعادی تشکیل خواهد شد و مسوولیت آن بر عهده سازمان هلال ‌احمر است.

🔻 وی با تاکید بر اینکه توافق ما با دولت عراق این است که زائران حتما روادید داشته باشند، اظهارداشت: قرار شده است برای اتباع خارجی نیز ویزا صادر شود بنابراین همه زائران باید دنبال دریافت ویزای خود باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حسین ذوالفقاری - وزارت کشور

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات