ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تشكيل جلسه بررسي اقدامات انجام گرفته جهت تسهيل و تسريع در تردد زائرين اباعبدا...الحسين به رياست دكتر ذوالفقاري، رئيس ستاد مركزي اربعين در محل وزارت كشور


جلسه بررسي اقدامات انجام گرفته جهت تسهيل و تسريع در تردد زائرين اباعبدا...الحسين به رياست دكتر ذوالفقاري، رئيس ستاد مركزي اربعين در محل وزارت كشور برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از ستاد مرکزی اربعین، تشكيل جلسه بررسي اقدامات انجام گرفته جهت تسهيل و تسريع در تردد زائرين اباعبدا...الحسين به رياست دكتر ذوالفقاري، رئيس ستاد مركزي اربعين در محل وزارت كشور برگزار گردید.

دكتر ذوالفقاری در شانزدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت : طرف عراقی به صورت کلی بحث بازگشایی مرز سومار مندلی را مطرح کرده است اما لازمه این کار فراهم شدن زیرساخت ها و تامین قطعی امنیت زائران ایرانی است.
وی ادامه داد: همچنین باید زیرساخت ها در خاک جمهوری اسلامی ایران نیز فراهم شود که در این زمینه جلسه ای در هفته جاری خواهیم داشت که آیا امکان بازگشایی مرز سومار مندلی وجود دارد یا خیر؟ به استانداری کرمانشاه نیز اعلام کرده ایم زیرساخت ها برای این مرز را آماده کند.

🔻 رئيس ستاد مركزي اربعين در ادامه با بیان اینکه براساس توافق وزارت کشور ایران و عراق لغو روادید برای سفر اربعین زائران ایرانی به عتبات عاليات نخواهیم داشت، گفت: مردم و زائران از هم اکنون در سامانه اعلام شده توسط سازمان حج و زیارت ثبت‌ نام کرده و روادید خود را دریافت کنند.

🔻 دكتر ذوالفقاری همچنین به بازدید هفته گذشته وزیر کشور از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران اشاره کرد و اظهارداشت: مجموع بررسی ها این بود که باید زیرساخت ها هرچه سریعتر آماده شود تا مشکلات سال گذشته را نداشته باشیم.

🔻 رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: بیمه زائران نیز امسال اجباری است و همه زائران باید با بیمه وارد عراق شوند که در حال حاضر امور اداری مربوط به بیمه زائران نهایی شده و قرارداد آن هم با یکی از بیمه‌ ها به امضا رسیده است.

🔻 دكتر ذوالفقاری افزود: کمیته بحران نیز برای مدیریت در شرایط بروز وضعیت های غیرعادی تشکیل خواهد شد و مسوولیت آن بر عهده سازمان هلال ‌احمر است.

🔻 وی با تاکید بر اینکه توافق ما با دولت عراق این است که زائران حتما روادید داشته باشند، اظهارداشت: قرار شده است برای اتباع خارجی نیز ویزا صادر شود بنابراین همه زائران باید دنبال دریافت ویزای خود باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حسین ذوالفقاری - وزارت کشور

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات