ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور 40 هزار زائر اربعین از سایر کشورها در ایام اربعین


فرمانده مرزبانی گفت: پیش بینی می کنیم در ایام اربعین 40 هزار زائر از سایر کشورها از مرزهای ما عبور کنند.

،سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت:برای مراسم اربعین امسال تمهیدات لازم به منظور برقراری امنیت را در نظر گرفته ایم. در ایام اربعین مرزبانی نقش مهمی در تامین و حفظ امنیت دارد. در این ایانم علاوه بر هموطنان و شیعیان افرادی از سایر کشورها و ادیان نیز حضور دارند. 

وی افزود: علاوه بر دو میلیون زائری که پیش بینی می کنیم از کشورمان به عراق بروند، 40 هزار زائر از کشورهای افغانستان،تاجیکستان، بنگلادش و ترک هم از مرزهای ما عبور خواهند کرد. 

رضایی در مورد مشکلات مرزی ایران با همسایه ها گفت: در مرز پاکستان با دو مشکل قاچاق کالا و مواد مخدر روبرو هستیم. رایزنی هایی با این کشور انجام شده که امیدواریم مشکلات رفع شود. 

فرمانده مرزبانی ادامه داد: مشکلاتمان با افغانستان در مرزها نیز کاهش یافته است. در موضوع مرز عراق نیز هماهنگی های لازم انجام شده است. در حال حاضر کشفیات قاچاق کالا مرزبانی از مرزهای کشور 17 برابر شده است. 

وی با اشاره به همکاری مرزبانی با سپاه و وزارت اطلاعات، تصریح کرد: در مرزهای غربی با همکاری هایی که داشتیم اقدامات خوبی انجام شد و مشکل خاصی در این مرزها نداریم. خوشبختانه رصد مرز و اشراف روی آن وجود دارد. 

رضایی در پایان تصریح کرد: برای بازگشت زائران اربعین نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفته ایم.مرزبانی چه در ایام عادی سال و چه ایام انتخابات برنامه های ویژه ای را برای تامین امنیت در مرزها انجام می دهد. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - نیروی انتظامی -

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات