ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آغاز اكران «كربلا جغرافياي يك تاريخ»


فيلم سينمايي «كربلا جغرافياي يك تاريخ» به كارگرداني داريوش ياري از فردا هفتم مهرماه روي پرده مي‌رود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، «كربلا جغرافياي يك تاريخ» محصول حوزه هنري و روايتي متفاوت از قيام امام حسين (ع) و تأثير آن بر فرهنگ و سبك زندگي شيعيان از گذشته تا امروز است. اين مستند داستاني تركيبي است از تعزيه، نقالي، انيميشن و كارگردان كوشيده از تكنيك‌هاي مختلف بصري براي روايت حادثه عاشورا استفاده كند.

شهاب حسيني راوي اين فيلم است و مجيد انتظامي براي آن موسيقي متن ساخته است. بهروز مفيد تهيه‌كنندگي «كربلا جغرافياي يك تاريخ» را برعهده دارد. اين فيلم از فردا چهارشنبه ۷ مهرماه در گروه آزاد و در سينماهاي آزادي، شاهد، سپيده و پيام روي پرده مي‌رود. نسخه‌اي كه براي اكران عمومي آماده شده ۱۲ دقيقه كوتاه شده و نسخه نهايي ۷۰ دقيقه است.

«كربلا جغرافياي يك تاريخ» در سي و سومين جشنواره فيلم فجر و نهمين دوره جشنواره سينما حقيقت روي پرده رفت، اين مستند داستاني تنديس بهترين تحقيق و پژوهش از جشنواره چهل چراغ را دريافت كرده و نامزد دريافت تنديس بهترين فيلم و بهترين دستاوردهاي هنري از اين جشنواره بوده، «كربلا جغرافياي يك تاريخ» جايزه بزرگ جشنواره كربلا را دريافت كرده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: كربلا - امام حسين - كربلا جغرافياي يك تاريخ

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات