ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس سازمان حج و زیارت پیش بینی کرد؛ زائران اربعین حسینی امسال دوبرابر سال گذشته خواهند بود


رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امسال شاهد افزایش بیش از 100 درصدی حضور زائران عتبات مقدسه در روز عرفه بودیم.

«مهندس سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت ‌درخصوص آخرین تمهیدات برپایی راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی گفت:‌ امسال شاهد افزایش بیش از 100 درصدی حضور زائران عتبات مقدسه در روز عرفه بودیم که نشان می دهد حتی اگر عربستان صد عن سبیل الله کند اما همچنان حرارت آتش عشق به خدا، پیامبر و ائمه اطهار در وجود زائران ما قوی تر و شدیدتر خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی سازمان حج و زیارت برای ایام محرم،‌ تاسوعا و عاشورای حسینی این است که همین افزایش 100درصدی را تکرار کنیم و برای اربعین هم با توجه به تمهیدات خوب ستاد مرکزی اربعین تعداد ثبت نام ها از مرز 210 هزار نفر گذشته و معنای این آمار آن است که ما امسال باید برای میزبانی از حدود 2 میلیون زائر اربعین آماده باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به نقش این سازمان در ساماندهی کمیته اعزام زائران اربعین گفت: ما به دلیل تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «نگذارید فاجعه تلخ منا فراموش شود»؛ پنج موکب در مرزها، کربلا و نجف را به خانواده شهدای منا اختصاص دادیم تا فرزندان این شهدا از زائران اربعین حسینی پذیرایی کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سعید اوحدی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات