ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری ۶۷۰ برنامه روایت‌گری در ایام اربعین


حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی نجفی ظهر امروز در مراسم رونمایی از محصولات فرهنگی ستاد اربعین که در سالن همایش‌های سازمان حج و زیارت استان قم برگزار شد، با اشاره به سابقه روایت گری در عراق اظهار کرد: حدود چهار سال پیش در راستای گفتمان‌سازی عاشورا بحث روایت‌گری توسط بعثه مقام معظم رهبری در منطقه خیمه‌گاه آغاز شد که این حرکت طی سال‌های اخیر مورد استقبال خواص و عوام مردم قرار گرفت، در این راستا کمیته فرهنگی اربعین سال گذشته کارگروهی را برای روایت‌گری تشکیل داد.

به گزارش پایگاه الاربعین، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی نجفی ظهر امروز در مراسم رونمایی از محصولات فرهنگی ستاد اربعین که در سالن همایش‌های سازمان حج و زیارت استان قم برگزار شد، با اشاره به سابقه روایت گری در عراق اظهار کرد: حدود چهار سال پیش در راستای گفتمان‌سازی عاشورا بحث روایت‌گری توسط بعثه مقام معظم رهبری در منطقه خیمه‌گاه آغاز شد که این حرکت طی سال‌های اخیر مورد استقبال خواص و عوام مردم قرار گرفت، در این راستا کمیته فرهنگی اربعین سال گذشته کارگروهی را برای روایت‌گری تشکیل داد.

مدیر کارگروه روایت‌گری کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: پس از برگزاری دوره‌های آموزشی، روایت‌گران با تجهیزات لازم سال گذشته در ایام اربعین به عراق اعزام شدند و آن‌ها توانستند که ۶۷۰ برنامه روایت‌گری را برای ۲۱۰ هزار نفر در ایام اربعین برگزار کنند، روایت‌گری سال گذشته آسیب‌شناسی شد و سند برنامه‌ریزی در این خصوص به نگارش درآمد.

وی افزود: مهم‌ترین هدف روایت‌گری گسترش روح عقلانیت در کنار حفظ و ارتقای شور حسینی است و جذب راویان از سوی بعثه مقام معظم رهبری در عراق صورت گرفته است، اهداف کلی برای بحث روایت‌گری در ایام اربعین تعیین شده و مباحثی همچون نماز و حجاب به بحث‌های روایت‌گری اضافه شده است.

نجفی با اشاره به روایت‌گری در اربعین اظهار کرد: راویانی به زبان‌های فارسی، عربی، ترکی استانبولی، اردو و فرانسه تربیت شدند تا در ایام اربعین در عراق روایت‌گری کنند، امسال راویان علاوه بر نجف و کربلا در مناطق جنوبی عراق هم حضور خواهند داشت.

مدیر کارگروه روایت‌گری کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: سال گذشته برنامه روایت‌گری در گردهمایی مبلغین معرفی شد و طلاب از این برنامه استقبال زیادی کردند، برنامه‌های روایت‌گری هم در قالب نرم‌افزارهای چند زبانه به نام‌های حماسه عاشورا، آستان خورشید و آرام دجله تولید شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزش - کارگروه راویان اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات