ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


گردهمایی روایان اربعین در قم با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری


گردهمایی 250 نفر از راویان اربعین حسینی از کشورهای مختلف و با زبانهای زنده دنیا در سالن سازمان حج و زیارت قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، گردهمایی 250 نفر از راویان اربعین حسینی از کشورهای مختلف و با زبان های زنده دنیا در سالن سازمان حج و زیارت قم آغاز شد.

بر اساس این گزارش 250 نفر از راویان پذیرش شده پس از گذراندن یک دوره آموزشی  در گردهمایی بزرگ شرکت کرده تا از تجربیات پیش‌کسوتان این فن بهره ببرند.

در افتاحیه این گردهمایی آیت الله حسینی بوشهری در مورد اهمیت راهپیمایی اربعین حسینی به ایراد سخن پرداختند.

برنامه‌ روایت‌گری روایت واقعه عاشورا در کربلای معلا به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، اردو، عربی و ترکی استانبولی در ایام اربعین برگزار می گردد.

زائران اربعین از کشور های مختلف می توانند واقعه عاشورا را به زبان‌های مادری بشنوند.

حدود 60 نفر از زائران به زبان‌های مختلف توسط مدیریت آموزش بعثه و کمیته فرهنگی آموزش ستاد مرکزی اربعین آموزش دیده اند که  در این گردهمایی شرکت دارند.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزش - کارگروه راویان اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات