ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


به منظور آمادگی برای اربعین حسینی؛ ورود وزیر کشور به مرز شلمچه/جلسه ستاد اربعین تشکیل شد


وزیر کشور به منظور بررسی آخرین وضع مرز شلمچه در آستانه آغاز مانور عظیم اربعین حسینی وارد این منطقه مرزی شد و در جلسه ستاد اربعین شرکت کرد.

رحمانی فضلی صبح امروز سه شنبه به همراه برخی مسئولان استانی مثل استاندار، جانشین فرماندهی ناجا، فرمانده نیروی انتظامی استان و معاون عمرانی استاندار خوزستان وارد مرز شلمچه شد تا از آخرین وضع حاکم بر این نقطه مرزی در آستانه مراسم اربعین مطلع شود.

وی قرار است امروز بعد از شلمچه به مرز چذابه دومین مرز رسمی کشور برای عبور زائران اربعین نیز سفر و آخرین آمادگی های این مرز برای میزبانی از زائرانی حسینی را بررسی کند. همچنین با حضور هیئت وزیر و هیئت همراه و در حضور مسئولانی استانی، جلسه ستاد اربعین نیز تشکیل شد.
روادید زائران ایرانی هم‌اکنون در چهار کنسولگری عراق در تهران، اهواز، مشهد و کرمانشاه صادر می‌شود
برای سهولت و تسریع امور زائرانی که قصد سفر به عراق را دارند حداکثر ظرف ۷۲ ساعت از زمان تحویل مدارک به دفاتر پلیس +۱۰ برای صدور گذرنامه وقت لازم است.
علاوه بر اینکه در صورت برقراری پرواز توسط شرکت های هواپیمایی منعی برای اعزام زائران به صورت هوایی وجود ندارد؛ تردد زائران کنگره عظیم اربعین از مبادی ورودی و خروجی مرزهای زمینی مهران – شلمچه و چزابه، قطعی است.
با توجه به اینکه بخش عمده ای از بار مسافری به مرز زمینی مهران اختصاص می یابد؛ پیشنهاد شده زائران برای سهولت در تردد از مرزهای دیگر از جمله مرز زمینی شلمچه استفاده کنند

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - رحمانی فضلی - شلمچه

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات