ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری همایش هیات مذهبی شهرستان شاهرود


در گرامیداشت هفته دفاع مقدس همایش هیات مذهبی شهرستان شاهرود برگزار شد.

در گرامیداشت هفته دفاع مقدس همایش هیات مذهبی شهرستان شاهرود به همت بسیج مداحان در حسینیه اعظم مدرسه قلعه شاهرود با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده شهدا و ایثارگران و هیات مذهبی و مسئولین شهرستان برگزار شد.

 

در این همایش حجت الاسلام و المسلمین عباس امینی امام جمعه شاهرود در سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به پیاده روی اربعین و اهمیت این حرکت میلیونی جهان اسلام و تشیع اظهار کرد: باید همه تلاش کنیم تا در این مسیر قدمی برداریم و بتوانیم در این اجتماع عظیمی نقش داشته باشیم.

 

وی افزود: هیات مذهبی باید تلاش کنند تا در راستای حرکت عظیم امام حسین(ع) نقشی ایفا کنند و این نقش هم در ایام محرم و هم اربعین حسینی باید پررنگ باشد.

 

امینی تصریح کرد: قیام امام حسین(ع) سبب زنده شدن اسلام شد و این قیام امروز هم جوشش و تبلور خود را دارد و انقلاب و دفاع مقدس ما به برکت قیام امام حسین(ع) و عاشورا انجام شد و باید قدردادن این راه باشیم و در امتداد این مسیر از دل و جان و مال هزینه کنیم.

 

سیدمحمدرضا هاشمی فرماندار شاهرود نیز در این همایش با اشاره به برپایی موکب شهرستان در 150 متری حرم حضرت عباس(ع) و پذیرایی از 5000 نفر از عزاداران اربعین حسینی گفت: باید تلاش کنیم تا همه ما در این راه کمک نماییم و تلاش کنیم تا در پذیرایی زائران حسینی نقش ایفا نماییم و شهرستان شاهرود که در دوران دفاع مقدس بیشترین شهید را تقدیم کرده امروز نیز بیشترین کمک را به مراسم امام حسین(ع) و اربعین داشته باشد.

 

در این مراسم مداحان اهل بیت(ع) در رسای امام حسین(ع) و قیام کربلا و شهدای دفاع مقدس به مرثیه سرایی و عزاداری پرداختند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - شاهرود

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات