ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین: پیاده روی اربعین گوشه ای از عظمت شیعه است


حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین در جلسه هماهنگی برنامه های مراسم اربعین حسینی که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه علمیه قزوین برگزارشد ضمن تبریک روز مباهله این روز را یکی از روزهای مهم در تاریخ اسلامی و گفت: به واقع در این روز شیعه عزت و کرامت بالایی بخشیده شد.

به گزارش الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین امروز در جلسه هماهنگی برنامه های مراسم اربعین حسینی که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه علمیه قزوین برگزارشد ضمن تبریک روز مباهله این روز را یکی از روزهای مهم در تاریخ اسلامی و گفت: به واقع در این روز شیعه عزت و کرامت بالایی بخشیده شد.

مدیر حوزه علمیه قزوین در ادامه به مراسم باشکوه مراسم پیاده روی اربعین حسینی پرداخت و این روز را ازبزرگترین همایش های شیعه دانست و بیان داشت: اربعین روز تجدید عهد و میثاق با سید الشهدا(ع) است و این روز، روز زنده نگه داشتن قیام امام حسین(ع) است.

استاد حوزه علمیه قزوین وی با تاکید بر اینکه فلسفه و درس اربعین زنده نگه داشتن عاشوار است گفت: ما باید در اربعین قیام امام حسین(ع) ومکتب عاشورا را زنده نگه داریم، چرا که تداوم عهد با امام حسین(ع)، تداوم ایستادگی دربرابر ظلم و ستم و همچنین احیای عزت، عظمت، دین و مکتب اسلام است.

مدیر حوزه علمیه قزوین، با تاکید بر اینکه در اربعین باید گفتمان سید الشهدا(ع) را زنده کنیم تصریح کرد: گفتمان سید الشهدا(ع) هیهات من الذله  و زیر بار ذلت و ننگ نرفتن است و این هم چیزی جز اسلام ناب نیست.

وی بر هماهنگی بیشتر طلاب و روحانیون به این همایش بزرگ معنوی اشاره و بیان داشت: با هماهنگی که با ستاد اربعین حسینی و تشکیل کارگروههای متعدد در زمینه سفر طلاب و اساتید حوزه علمیه ، داشته ایم تلاش داریم که مقدمات  این همایش را با حضور این عزیزان به صورت منظم به سرزمین کربلا فراهم آوریم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - زنجان

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات