ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین: پیاده روی اربعین گوشه ای از عظمت شیعه است


حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین در جلسه هماهنگی برنامه های مراسم اربعین حسینی که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه علمیه قزوین برگزارشد ضمن تبریک روز مباهله این روز را یکی از روزهای مهم در تاریخ اسلامی و گفت: به واقع در این روز شیعه عزت و کرامت بالایی بخشیده شد.

به گزارش الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه های علمیه استان قزوین امروز در جلسه هماهنگی برنامه های مراسم اربعین حسینی که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه علمیه قزوین برگزارشد ضمن تبریک روز مباهله این روز را یکی از روزهای مهم در تاریخ اسلامی و گفت: به واقع در این روز شیعه عزت و کرامت بالایی بخشیده شد.

مدیر حوزه علمیه قزوین در ادامه به مراسم باشکوه مراسم پیاده روی اربعین حسینی پرداخت و این روز را ازبزرگترین همایش های شیعه دانست و بیان داشت: اربعین روز تجدید عهد و میثاق با سید الشهدا(ع) است و این روز، روز زنده نگه داشتن قیام امام حسین(ع) است.

استاد حوزه علمیه قزوین وی با تاکید بر اینکه فلسفه و درس اربعین زنده نگه داشتن عاشوار است گفت: ما باید در اربعین قیام امام حسین(ع) ومکتب عاشورا را زنده نگه داریم، چرا که تداوم عهد با امام حسین(ع)، تداوم ایستادگی دربرابر ظلم و ستم و همچنین احیای عزت، عظمت، دین و مکتب اسلام است.

مدیر حوزه علمیه قزوین، با تاکید بر اینکه در اربعین باید گفتمان سید الشهدا(ع) را زنده کنیم تصریح کرد: گفتمان سید الشهدا(ع) هیهات من الذله  و زیر بار ذلت و ننگ نرفتن است و این هم چیزی جز اسلام ناب نیست.

وی بر هماهنگی بیشتر طلاب و روحانیون به این همایش بزرگ معنوی اشاره و بیان داشت: با هماهنگی که با ستاد اربعین حسینی و تشکیل کارگروههای متعدد در زمینه سفر طلاب و اساتید حوزه علمیه ، داشته ایم تلاش داریم که مقدمات  این همایش را با حضور این عزیزان به صورت منظم به سرزمین کربلا فراهم آوریم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - زنجان

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات