ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهپیمایی اربعین حسینی در انگلیس، بزرگترین تجمع سالانه اسلامی در اروپا


عزاداری اربعین حسین در انگلیس، به عنوان بزرگترین گردهمایی اسلامی سالانه در اروپا محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سی و پنجمین راهپیمایی عزاداری اربعین حسینی در تاریخ یکشنبه 20 نوامبر 2016 مصادف با 30 آبان، به همت انجمن اعتماد حسینی انگلیس در محل ماربل آرچ شهر لندن برگزار میشود و از تمامی گروهها، مسلمانان، مساجد و مراکز اسلامی دعوت شده با پرچمها و علمهای حسینی در این مراسم حضور به هم رساندند.

عزاداری اربعین حسین در انگلیس، به عنوان بزرگترین گردهمایی اسلامی سالانه در اروپا محسوب میشود.

انجمن اعتماد حسینی انگلیس در 35 سال گذشته، هر ساله شیعیان اهل بیت (ع) را در نخستین یکشنبه پس از اربعین در لندن، پایتخت انگلستان دور هم جمع کرده است و امسال این مراسم با روز اربعین مصادف شده است. به علاوه در روز برگزاری مراسم اربعین حسینی، تعدادی از سازمانها و نهادهای خیریه مختلف با تمرکز بر گسترش پیام مقدس و آموزههای دینی سیدالشهدا معرفی میشوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده روی اربعین

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات