ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهپیمایی اربعین حسینی در انگلیس، بزرگترین تجمع سالانه اسلامی در اروپا


عزاداری اربعین حسین در انگلیس، به عنوان بزرگترین گردهمایی اسلامی سالانه در اروپا محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سی و پنجمین راهپیمایی عزاداری اربعین حسینی در تاریخ یکشنبه 20 نوامبر 2016 مصادف با 30 آبان، به همت انجمن اعتماد حسینی انگلیس در محل ماربل آرچ شهر لندن برگزار میشود و از تمامی گروهها، مسلمانان، مساجد و مراکز اسلامی دعوت شده با پرچمها و علمهای حسینی در این مراسم حضور به هم رساندند.

عزاداری اربعین حسین در انگلیس، به عنوان بزرگترین گردهمایی اسلامی سالانه در اروپا محسوب میشود.

انجمن اعتماد حسینی انگلیس در 35 سال گذشته، هر ساله شیعیان اهل بیت (ع) را در نخستین یکشنبه پس از اربعین در لندن، پایتخت انگلستان دور هم جمع کرده است و امسال این مراسم با روز اربعین مصادف شده است. به علاوه در روز برگزاری مراسم اربعین حسینی، تعدادی از سازمانها و نهادهای خیریه مختلف با تمرکز بر گسترش پیام مقدس و آموزههای دینی سیدالشهدا معرفی میشوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده روی اربعین

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات