ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسعود حاجی ابراهیمی: اربعین شاخص حوزه دینداری و مذهبی است


مسئول کارگروه یاوران معنوی اربعین در گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395: اربعین موهبتی است که از نشانه های شناخت تشیع قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395 به  همت سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات و دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار شد .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مسعود حاجی ابراهیمی مسئول کارگروه یاوران معنوی اربعین، گزارشی از فعهالیت های انجام گرفته در کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین به حاضرین ازائه کرد و در ادامه گفتند: 

اربعین شاخص حوزه دینداری و مذاهبی است و موهبتی که از خصایص شیعیان قرار داده شده است.

زیارت اربعین از مختصات مذاهب ماست، نه اینکه دیگران  حق استفاده و حضور ندارند بلکه این اختصاص وظیفه ما سنگین تر  می کند. وقتی از علائم تشیع شمرده شده باید در قبال آن هم در دنیا و هم در آخرت پاسخگو باشیم.

حماسه اربعین موهبتی است که فرصت جهانی برای شناخت  تشیع ایجاد کرده است. در این جریان آداب و اخلاق و معارف خود را به جهانیان عرضه کنیم.

وی در ادامه گفتند در حماسه اربعین ما علاوه بر معرفی جهانی معارف می توانیم ، آداب و اخلاق و معارف اهل بیتی در مردم نهادینه کنیم . و سبک زندگی حسینی را به مردم آموزش دهیم.

اربعین فرصتی برای آموزش اخلاق اجتماعی و ادب رفتاری و سبک زندگی مثل، آداب میهمانی و آداب میزبانی لازمه آموزش در فضای اربعینی است. در تجمع عظیمی که به فرموده مقام معظم رهبری شبه معجزه است و ما میهمان مردم عراق هستیم و آنها با تمام اخلاص و وجود برای سیدالشهدا و زائرانش خدمت می کنند باید آداب میهمانی را بلد باشیم.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - زاهدان - اداره تبلیغات اسلامی - سیستان و بلوچستان - مسعود حاج ابراهیمی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات