ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسعود حاجی ابراهیمی: اربعین شاخص حوزه دینداری و مذهبی است


مسئول کارگروه یاوران معنوی اربعین در گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395: اربعین موهبتی است که از نشانه های شناخت تشیع قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395 به  همت سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات و دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار شد .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مسعود حاجی ابراهیمی مسئول کارگروه یاوران معنوی اربعین، گزارشی از فعهالیت های انجام گرفته در کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین به حاضرین ازائه کرد و در ادامه گفتند: 

اربعین شاخص حوزه دینداری و مذاهبی است و موهبتی که از خصایص شیعیان قرار داده شده است.

زیارت اربعین از مختصات مذاهب ماست، نه اینکه دیگران  حق استفاده و حضور ندارند بلکه این اختصاص وظیفه ما سنگین تر  می کند. وقتی از علائم تشیع شمرده شده باید در قبال آن هم در دنیا و هم در آخرت پاسخگو باشیم.

حماسه اربعین موهبتی است که فرصت جهانی برای شناخت  تشیع ایجاد کرده است. در این جریان آداب و اخلاق و معارف خود را به جهانیان عرضه کنیم.

وی در ادامه گفتند در حماسه اربعین ما علاوه بر معرفی جهانی معارف می توانیم ، آداب و اخلاق و معارف اهل بیتی در مردم نهادینه کنیم . و سبک زندگی حسینی را به مردم آموزش دهیم.

اربعین فرصتی برای آموزش اخلاق اجتماعی و ادب رفتاری و سبک زندگی مثل، آداب میهمانی و آداب میزبانی لازمه آموزش در فضای اربعینی است. در تجمع عظیمی که به فرموده مقام معظم رهبری شبه معجزه است و ما میهمان مردم عراق هستیم و آنها با تمام اخلاص و وجود برای سیدالشهدا و زائرانش خدمت می کنند باید آداب میهمانی را بلد باشیم.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - زاهدان - اداره تبلیغات اسلامی - سیستان و بلوچستان - مسعود حاج ابراهیمی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات