ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آمادگی مردم همدان برای پذیرایی از زائران اربعین


معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت: 30 موکب در همدان برای خدمت رسانی به زائران حسینی در ایام اربعین امسال دایر می شود.

محمدابراهیم الهی تبار روز شنبه در نشست اعضای ستاد هماهنگی اربعین حسینی اظهار کرد: موکب ها باید درجه بندی شوند و در موکب های درجه یک خدمات ویژه به زائران ارائه شود.

وی افزود: با بهره گیری از فضای مجازی برای افرادی که وارد همدان می شوند به صورت آنلاین پیامک های با مضمون خدمات پیش بینی شده برای زائران ارسال شود.
وی اضافه کرد: همچنین اطلاع رسانی در قالب بروشور با نمادی از استان همدان صورت گیرد و در این بروشورها عنوان شود که چه خدماتی در مسیر زائران در نظر گرفته شده است.
وی با ذکر اینکه وزارت کشور هیچگونه مسئولیتی بری همدان در مرز مهران تعریف نکرده است تاکید کرد: با توجه به قرار داشتن همدان در مسیر زائران اربعین نباید امکانات و تجهیزات مورد نیاز این استان به دیگر نقاط ارسال شود.
وی یادآوری کرد: طبق برآوردها 2 میلیون زائر امسال از مرز مهران عازم کربلای معلی می شود که حدود یک میلیون و 400 هزار نفر از زائران اربعین حسینی از جاده های این استان عبور می کنند.
معاون عملیات انتظامی استان همدان نیز گفت: با توجه به افزایش ترافیک در جاده های برون شهری هنگام تردد زائران اربعین، از فرمانداری ها انتظار می رود خودروی مورد نیاز پلیس راه را در اختیار آنان قرار دهد.
سرهنگ خسرو فخری افزود: تجهیز تابلوهای هشداری و انتظامی حاشیه جاده ها به منظور پیشگیری از بروز سوانح رانندگی در ایام اربعین ضروری به نظر می رسد.
اربعین سال گذشته حدود 50 هزار نفر از همدان عازم کربلا شدند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمدابراهیم الهی تبار - ستاد هماهنگی اربعین حسینی - موکب - همدان

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات