ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه نجف: عراق به پایگاه علمی پیروان اهل بیت مبدل شده است


امام جمعه نجف اشرف، وجود حوزه علمیه و مراجع تقلید در نجف و همچنین پذیرایی میلیونی از زائران اربعین حسینی را افتخاری برای ملت عراق توصیف کرد.

حجت الاسلام سید صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف در سی و یکمین همایش مبلغان که در نجف برگزار شد، مساله مهدویت را با نهضت عاشورا مرتبط دانست و گفت: کاملا روشن است اگر امت اسلامی به دین پایبند بوده و مساله امام حسین(ع) را به صورت فعال پیگیری کنند، مقدمات بیداری جهانی جهت ظهور حضرت ولیعصر(عج) مهیا می شود.

وی با اشاره به پذیرایی عراقی ها از زائران میلیونی اربعین حسینی افزود: همبستگی با حضرت اباعبدالله(ع) سبب معرفی کامل ملت عراق به جهانیان شده است. 

این روحانی عراقی تصریح کرد: تبدیل شدن ملت عراق به پایگاه میزبانی مردم سراسر جهان در زیارت اربعین حسینی افتخار بزرگی به شمار می آید. عراق همچنین در پرتو حضور حوزه علمیه و مراجع تقلید در نجف اشرف به پایگاه علمی پیروان اهل بیت(ع) مبدل شده است.

حجت الاسلام قبانچی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: حق داریم که از این نعمت الهی که برافراشتن پرچم حسینی است به خود ببالیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سید صدرالدین قبانچی - امام جمعه نجف اشرف - امام حسین(ع)- اربعین حسینی

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات