ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اربعین حسینی جریان ساز است


امام جمعه مهدیشهر بر ضرورت ترویج فرهنگ عاشورایی در بین نسل جوان جامعه تاکید کرد و گفت: اربعین حسینی(ع) جریان ساز است و حضور در آن باید پرشور و حرارت مانند سنوات پیشین باشد.

حجت الاسلام محمدبارانی صبح شنبه در نشستی با فعالان قرآنی و دست اندرکاران برگزاری رقابت های قرآنی استان سمنان در دفتر خود، ضمن اشاره به نزدیکی ماه محرم و گردهمایی بزرگ اربعین حسینی(ع)، ابراز داشت: اربعین بزرگترین گردهمایی مسلمانان جهان است و بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ عاشورایی محسوب می شود.

وی افزود: مسئولان باید زمینه حضور میلیونی زائران ایرانی را مانند سال های گذشته مهیا کنند چرا که حضور پرشور در این گردهمایی عظیم ناامیدی دشمنان را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه مهدیشهر بیان داشت: اربعین تجلی حضور باشکوه مردان و زنانی است که عشق به اهل بیت(ع) را به منصه ظهور می رسانند و بدون هراس از تهدید بدکاران عالم پا در دیار عشق می نهند.

بارانی با اشاره به اعزام یک هزار و ۱۸۳ زائر به اربعین حسینی(ع) از مهدیشهر، ابراز داشت: این تعداد به نیت سن مبارک امام زمان(عج) از سوی ستاد مردمی پیاده‌روی اربعین ثبت نام و ساماندهی شده اند.

وی با بیان اینکه فضای ترویج و نهادینه شدن سبک و سیره زندگی امام زمان(عج) در جامعه ضروری است، ابراز داشت: این اقدام شهروندان مهدیشهری در حقیقت یک تیر و دو نشانی است که هم یادی از امام عصر(عج) را به همراه دارد و هم حضور در اربعین حسینی(ع) صورت می پذیرد.

امام جمعه مهدیشهر همچنین گفت: باید زائرانی که به پیاده‌روی اربعین می‌روند پس از بازگشت تحت تأثیر این جریان قرار گیرند و سبک زندگی و سیره امام‌حسینی در زندگی آنان جاری و ساری شود.

بارانی بیان دشات: راهپیمایی اربعین جریان ساز است لذا باید نمود این جریان سازی در جامعه جاری شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سمنان - بارانی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات