ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در گردهمايي غدير تا كربلا ويژه فرهيختگان حوزه و دانشگاه در سالن خاتم الانبيا حرم حسيني عنوان شد غدير برترين عيد و عاشورا احياگر غدير است


در سالروز عيد سعيد غديرخم گردهمايي فرهيختگان حوزه و دانشگاه در سالن خاتم الانبيا عتبه حسيني با حضور توليت آستان مقدس سيد الشهداء (ع) و با حضور 350نفر از فرهيختگان برگزار شد .

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني الاربعین، در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني خاطر نشان كرد: پيامبرخدا (ص) علي (ع) را در مكاني نزديك جحفه به عنوان ولي مسلمين معرفي كرد.

وي جريان غدير را يك جريان پويا، مستمر، سازنده وجهت دهنده حركت كارون بشري دانست وافزود: حضرت علي (ع) در عالم واقع و ثبوت وليّ خدا بود، چه كسي بپذيريد يا نپذيرد. پيامبراسلام اين حقيقت را از طرف خداوند به مسلمانان در غدير ابلاغ و اعلام نمود.

وي با اشاره به حديثي از امام باقر(ع) ولايت را از اركان مهم اسلام برشمرد و اظهار داشت: هر عملي از اعمال مانند نماز، روزه، و حج در صورتي مورد قبول واقع مي شد كه به دلالت وليّ خدا باشد چون شرط قبولي اعمال پذيرش ولايت وليّ خداست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود عاشورا را احياگر ولايت در غدير خواند و افزود: پس از پيامبر افراد دنياپرست، مغرض و جاهل دست به دست هم دادند ومسير حركت جامعه اسلامي را تغيير دادند و مردم را از ولايت وليّ خدا كه بزرگترين نعمت بود، محروم ساختند.

وي با اشاره به واقعه دردناك ومصيبت عظماي روز عاشورا در كربلا تصريح كرد: امام حسين (ع) احياگر جريان ولايت درجامعه بود وقيام بي نظير او براي جلوگيري از انحراف جامعه بود. آن قدر مسئله حائز اهميت بود كه آن حضرت تمام هستي خود را براي آن فدا كرد.

وي با اشاره به دونوع اسلام اموي و علوي و در دروان فعلي اسلام ناب محمدي و آمريكايي، داعش را مولود اين نوع اسلام خواند و به اشعاري كه يزيد به صراحت نفي وحي كرده است، اشاره نمود.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني عقد اخوت را يكي از برنامه هاي عيد غدير خواند و افزود: تفرقه مشكل بزرگ جامعه اسلامي است و دشمنان از راه تفرقه اندازي و جنگ مذهب عليه مذهب اقتدار مسلمين را از بين مي برند.

در پايان اين اين گردهمايي عقد اخوت جمعي توسط نماينده بعثه رهبري در عراق خوانده شد وآقاي اسدالله عرب سرخي به مولودي خواني پرداخت.

گفتني است در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين دكتر رفيعي ويكي از اساتيد دانشگاه پيرامون غدير مطالبي را بيان كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عتبات - غدير- نجفي روحاني - دكتر رفيعي

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات