ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ممنوعيت تردد اتباع خارجی در مراسم اربعين حسينی(ع) از مرز مهران


ستاندار ایلام گفت: تردد اتباع خارجی برای حضور در مراسم اربعين حسينی از مرز مهران ممنوع می شود

محمدرضا مروارید در جلسه ستاد اربعين در مرز مهران با اشاره به برنامهریزیهای گسترده استانی و ملی ویژه اربعين حسينی گفت: در سمينار استانداران کشور در تهران با محوریت مراسم اربعين حسينی٬ فهرست کارهای انجام شده و نيازهایی که در این استان و مرز مهران داریم به وزیر کشور و ستاد اربعين حسينی ارائه و تصميماتی در راستای برطرف کردن این نيازها گرفته شده است. استاندار ایلام عنوان کرد: بر اساس هماهنگیهای صورت گرفته و تصميمات اتخاذ شده اتباع غيرایرانی از سایر مرزهای کشور به مراسم اربعين حسينی اعزام میشوند. وی افزود: اتباع افغانستانی از مرز شلمچه و یا چزابه به مراسم اربعين حسينی اعزام و به مهران نخواهند آمد و در صورت مراجعه این افراد به مرزهای تعيين شده اعزام میشوند. استاندار ایلام با بيان اینکه احتمال دارد "مرز سومار" در حد محدود باز شود که این امر کمکی به مرز مهران خواهد کرد گفت: با برنامهریزی انجام شده در ستاد اربعين زائران تعدادی از استانهای کشور از مرز مهران به عتبات عاليات در ایام اربعين حسينی به کشور عراق سفر خواهند کرد. مروارید گفت: شهرداری تهران به عنوان عامل عملياتی و اجرایی مسئول کميته خدمات شهری است و این کميته به رفاه زائران کمک خواهد کرد. وی افزود: امکانات اسکان باید برای نيروهای فعال و عملياتی در مرز مهران و همچنين نيروهای خدماتی در ایام اربعين حسينی فراهم شود موکبهای و ایستگاه صلواتی در مکانهای خاصی در طول مسير و پل زائر تا پایانه مرزی مهران مستقر خواهند شد و نقشه جانمایی این ایستگاهها و موکبها کاملا آماده است. استاندار ایلام تصریح کرد: در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی کارهای زیادی انجامشده و دیگر ارگانهای مربوطه نيز در این امر فعاليت خواهند کرد بر اساس توافقهای انجام شده در صورت بروز هر گونه حادثهای٬ آمبولانسهای ما میتوانند تا 45 کيلومتر در خاک عراق وارد شده و نسبت به انجام عمليات امداد و نجات اقدام کنند. مروارید با اشاره به اینکه برای اربعين حسينی امسال تمام امکانات استان پایکار خواهند بود خاطرنشان کرد: از مردم و زائران حسينی تقاضا میشود که تنها با داشتن گذرنامه و ویزا به مرز مهران مراجعه کنند در غير این صورت خروج آنان از مرز غيرممکن است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - محمدرضا مروارید

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات