ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بازداشت گروهي كه از 6 هزار زائر عتبات كلاهبرداري كردند


رئيس سازمان حج و زيارت از دستگيري گروهي خبر داد كه از 6 هزار زائر كلاهبرداري كرده و پول و گذرنامه آنها را به جيب زده اند.

سعيد اوحدي رئيس سازمان حج و زيارت در مورد زائران زنداني در عراق و عربستان گفت: هم اكنون هيچ يك از زائران ما در عربستان در زندان نيستند.

وي ادامه داد: از موسم حج سال گذشته يك نفر در زندان بود كه با تلاش وزارت امور خارجه و سازمان حج و زيارت يك ماه بعد از پايان موسم حج آزاد و به وطن بازگشت.

رئيس سازمان حج و زيارت همچنين در مورد زائران زنداني در عراق گفت: ابتدا بايد بگويم ما هيچ زائري را نداريم كه از سوي كاروان هاي حج و زيارت اعزام شده و در زندان باشد.

وي افزود: مشكل ما در مورد عراق و زيارت عتبات عاليات اين است كه عده اي در قالب كاروان هاي آزادبر، با تبليغ زيارت قسطي يا ارزان زائر را به عراق مي برند و آنجا زائر دچار مشكل مي شود.

اوحدي با بيان اينكه تنها كاروان هاي حج و زيارت هستند كه با نهادهاي درماني و امنيتي در عراق قرارداد رسمي دارند گفت: تأكيد مي كنم كه كاروان هاي آزاد بر غيرقانوني هستند و مردم نبايد به آنها اعتماد كنند.

وي در مورد زائران زندان و علت دستگيري آنها در عراق گفت: ما بايد به قوانين كشور عراق احترام بگذاريم تعدادي از زائران به علت عدم توجه به قوانين عراق در بازداشت هستند.

رئيس سازمان حج و زيارت افزود: براي مثال، در يكي از موارد پول هتل از سوي مسئول كاروان تسويه نشده بود، بنابر اين هتل گذرنامه زائران را تحويل نداد و آنها را به پليس معرفي كرد.

وي بيان كرد: وقتي ما اعلام كرده ايم تنها مرجع رسمي اعزام به عتبات هستيم و كاروان هاي ما نيز محدوديت اعزام ندارد، چرا مردم به اين افراد كه عده اي از آنها شياد و كلاهبردار هستند اعتماد مي كنند؟

اوحدي گفت: همين چند روز گذشته پليس عده اي را دستگير كرد كه در قالب كاروان هاي زيارتي از 6 هزار زائر پول و گذرنامه به سرقت برده اند.

وي در پايان از تلاش سازمان حج و زيارت و وزارت امورخارجه جهت آزادي اين زائران در عراق خبر داد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عتبات - سعيد اوحدي - سازمان حج و زيارت -زائران

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات