ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


هزينه ثبت نام پياده‌روي اربعين(ویزا، بیمه و کارگزاری) اعلام شد


سازمان حج و زيارت با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد: متقاضيان زيارت اربعين كه از ۱۶ مردادماه در سامانه «سماح» ثبت‌نام كرده‌اند، از روز شنبه - ۲۷ شهريورماه - به مدت ۷۲ ساعت فرصت دارند با مراجعه به اين سامانه، نسبت به پرداخت هزينه‌ها و نهايي كردن ثبت‌نام خود و همراهان‌شان اقدام كنند.

سازمان حج و زيارت اعلام كرد، متقاضيان سفر اربعين از روز شنبه (27 شهريورماه) به مدت 72 ساعت مهلت دارند هزينه ثبت نام اين سفر را بپردازند.

در متن اطلاعيه اين سازمان آمده است: «متقاضيان زيارت اربعين كه در سماح ثبت‌نام كرده‌اند، لازم است براي تكميل و نهايي كردن روند ثبت نام خود، با ورود به سامانه https://samah.haj.ir، در صفحه اول با وارد كردن كد ملي و كد رهگيري به صفحه پرداخت هزينه‌ها رفته و نسبت به واريز وجوه از طريق يكي از درگاه هاي بانكي اقدام كنند.

هزينه هاي عزيمت به عتبات عاليات در ايام اربعين شامل موارد زير است:

۱- هزينه ارزي اخذ رواديد بابت هر نفر ۴۰ دلار كه معادل ريالي آن روزانه به نرخ آزاد بانك مركزي با كارمزد مربوطه بر روي سامانه محاسبه مي‌شود.

۲- هزينه بيمه و خدمات درماني بابت هر نفر ۲۵۹.۰۰۰ ريال

۳- حق الزحمه كارگزاري ۱۰۰.۰۰۰ ريال

شايان ذكر است قبل از پرداخت هزينه ها، امكان ويرايش اطلاعات و حذف و اضافه اعضاي گروه و نيز ثبت درخواست ويزا وجود دارد.

نكات مهم:

۱) با توجه به اين كه علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به سامانه سماح، شخصاً نسبت به ثبت‌نام و تشكيل گروه اقدام كنند، چنانچه ثبت‌نام توسط دفاتر خدمات زيارتي تحت پوشش سازمان حج و زيارت انجام شود، به ازاء هر نفر مبلغ ۲۰.۰۰۰ ريال به هزينه‌هاي فوق افزوده مي‌شود.

۲) دريافت هرگونه وجهي به صورت دستي توسط دفاتر زيارتي ممنوع است.

۳) سرگروه محترم بايد پس از واريز هزينه هاي مربوطه، مدارك خود و اعضاي گروه شامل اصل گذرنامه معتبر و دو قطعه عكس ۳x۲ يا ۴x۳ را به دفتر زيارتي كه به هنگام ثبت نام در سامانه سماح انتخاب كرده، تحويل دهد.

۴) در صورت انصراف هر يك از اعضا از عزيمت به عتبات عاليات در ايام اربعين، لازم است سرگروه به دفتر زيارتي انتخابي مراجعه و انصراف آن فرد را اعلام كند. بديهي است در صورت انصراف، در هر مرحله با توجه به اقدامات صورت گرفته، خسارت مربوطه كسر و مبلغ باقي مانده به عضو منصرف عودت داده خواهد شد.

براساس اعلام سازمان حج و زيارت؛ تا كنون حدود ۱۵۰ هزار نفر براي پياده روي اربعين ثبت نام كرده اند و ثبت نام از متقاضيان زيارت اربعين در سامانه سماح همچنان ادامه دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده‌روی اربعین - هزینه

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات