ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


هزينه ثبت نام پياده‌روي اربعين(ویزا، بیمه و کارگزاری) اعلام شد


سازمان حج و زيارت با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد: متقاضيان زيارت اربعين كه از ۱۶ مردادماه در سامانه «سماح» ثبت‌نام كرده‌اند، از روز شنبه - ۲۷ شهريورماه - به مدت ۷۲ ساعت فرصت دارند با مراجعه به اين سامانه، نسبت به پرداخت هزينه‌ها و نهايي كردن ثبت‌نام خود و همراهان‌شان اقدام كنند.

سازمان حج و زيارت اعلام كرد، متقاضيان سفر اربعين از روز شنبه (27 شهريورماه) به مدت 72 ساعت مهلت دارند هزينه ثبت نام اين سفر را بپردازند.

در متن اطلاعيه اين سازمان آمده است: «متقاضيان زيارت اربعين كه در سماح ثبت‌نام كرده‌اند، لازم است براي تكميل و نهايي كردن روند ثبت نام خود، با ورود به سامانه https://samah.haj.ir، در صفحه اول با وارد كردن كد ملي و كد رهگيري به صفحه پرداخت هزينه‌ها رفته و نسبت به واريز وجوه از طريق يكي از درگاه هاي بانكي اقدام كنند.

هزينه هاي عزيمت به عتبات عاليات در ايام اربعين شامل موارد زير است:

۱- هزينه ارزي اخذ رواديد بابت هر نفر ۴۰ دلار كه معادل ريالي آن روزانه به نرخ آزاد بانك مركزي با كارمزد مربوطه بر روي سامانه محاسبه مي‌شود.

۲- هزينه بيمه و خدمات درماني بابت هر نفر ۲۵۹.۰۰۰ ريال

۳- حق الزحمه كارگزاري ۱۰۰.۰۰۰ ريال

شايان ذكر است قبل از پرداخت هزينه ها، امكان ويرايش اطلاعات و حذف و اضافه اعضاي گروه و نيز ثبت درخواست ويزا وجود دارد.

نكات مهم:

۱) با توجه به اين كه علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به سامانه سماح، شخصاً نسبت به ثبت‌نام و تشكيل گروه اقدام كنند، چنانچه ثبت‌نام توسط دفاتر خدمات زيارتي تحت پوشش سازمان حج و زيارت انجام شود، به ازاء هر نفر مبلغ ۲۰.۰۰۰ ريال به هزينه‌هاي فوق افزوده مي‌شود.

۲) دريافت هرگونه وجهي به صورت دستي توسط دفاتر زيارتي ممنوع است.

۳) سرگروه محترم بايد پس از واريز هزينه هاي مربوطه، مدارك خود و اعضاي گروه شامل اصل گذرنامه معتبر و دو قطعه عكس ۳x۲ يا ۴x۳ را به دفتر زيارتي كه به هنگام ثبت نام در سامانه سماح انتخاب كرده، تحويل دهد.

۴) در صورت انصراف هر يك از اعضا از عزيمت به عتبات عاليات در ايام اربعين، لازم است سرگروه به دفتر زيارتي انتخابي مراجعه و انصراف آن فرد را اعلام كند. بديهي است در صورت انصراف، در هر مرحله با توجه به اقدامات صورت گرفته، خسارت مربوطه كسر و مبلغ باقي مانده به عضو منصرف عودت داده خواهد شد.

براساس اعلام سازمان حج و زيارت؛ تا كنون حدود ۱۵۰ هزار نفر براي پياده روي اربعين ثبت نام كرده اند و ثبت نام از متقاضيان زيارت اربعين در سامانه سماح همچنان ادامه دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده‌روی اربعین - هزینه

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات