ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


هزينه ثبت نام پياده‌روي اربعين(ویزا، بیمه و کارگزاری) اعلام شد


سازمان حج و زيارت با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد: متقاضيان زيارت اربعين كه از ۱۶ مردادماه در سامانه «سماح» ثبت‌نام كرده‌اند، از روز شنبه - ۲۷ شهريورماه - به مدت ۷۲ ساعت فرصت دارند با مراجعه به اين سامانه، نسبت به پرداخت هزينه‌ها و نهايي كردن ثبت‌نام خود و همراهان‌شان اقدام كنند.

سازمان حج و زيارت اعلام كرد، متقاضيان سفر اربعين از روز شنبه (27 شهريورماه) به مدت 72 ساعت مهلت دارند هزينه ثبت نام اين سفر را بپردازند.

در متن اطلاعيه اين سازمان آمده است: «متقاضيان زيارت اربعين كه در سماح ثبت‌نام كرده‌اند، لازم است براي تكميل و نهايي كردن روند ثبت نام خود، با ورود به سامانه https://samah.haj.ir، در صفحه اول با وارد كردن كد ملي و كد رهگيري به صفحه پرداخت هزينه‌ها رفته و نسبت به واريز وجوه از طريق يكي از درگاه هاي بانكي اقدام كنند.

هزينه هاي عزيمت به عتبات عاليات در ايام اربعين شامل موارد زير است:

۱- هزينه ارزي اخذ رواديد بابت هر نفر ۴۰ دلار كه معادل ريالي آن روزانه به نرخ آزاد بانك مركزي با كارمزد مربوطه بر روي سامانه محاسبه مي‌شود.

۲- هزينه بيمه و خدمات درماني بابت هر نفر ۲۵۹.۰۰۰ ريال

۳- حق الزحمه كارگزاري ۱۰۰.۰۰۰ ريال

شايان ذكر است قبل از پرداخت هزينه ها، امكان ويرايش اطلاعات و حذف و اضافه اعضاي گروه و نيز ثبت درخواست ويزا وجود دارد.

نكات مهم:

۱) با توجه به اين كه علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به سامانه سماح، شخصاً نسبت به ثبت‌نام و تشكيل گروه اقدام كنند، چنانچه ثبت‌نام توسط دفاتر خدمات زيارتي تحت پوشش سازمان حج و زيارت انجام شود، به ازاء هر نفر مبلغ ۲۰.۰۰۰ ريال به هزينه‌هاي فوق افزوده مي‌شود.

۲) دريافت هرگونه وجهي به صورت دستي توسط دفاتر زيارتي ممنوع است.

۳) سرگروه محترم بايد پس از واريز هزينه هاي مربوطه، مدارك خود و اعضاي گروه شامل اصل گذرنامه معتبر و دو قطعه عكس ۳x۲ يا ۴x۳ را به دفتر زيارتي كه به هنگام ثبت نام در سامانه سماح انتخاب كرده، تحويل دهد.

۴) در صورت انصراف هر يك از اعضا از عزيمت به عتبات عاليات در ايام اربعين، لازم است سرگروه به دفتر زيارتي انتخابي مراجعه و انصراف آن فرد را اعلام كند. بديهي است در صورت انصراف، در هر مرحله با توجه به اقدامات صورت گرفته، خسارت مربوطه كسر و مبلغ باقي مانده به عضو منصرف عودت داده خواهد شد.

براساس اعلام سازمان حج و زيارت؛ تا كنون حدود ۱۵۰ هزار نفر براي پياده روي اربعين ثبت نام كرده اند و ثبت نام از متقاضيان زيارت اربعين در سامانه سماح همچنان ادامه دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده‌روی اربعین - هزینه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات