ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


کارگاه‌های آموزشی تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین در اهواز آغاز شد


مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز از آغاز برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزش تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین حسینی در این مدرسه علمیه خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید جعفر موسوی مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز امروز ۲۵ شهریورماه در حاشیه برگزاری جلسه توجیهی «تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین حسینی در عراق» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنای خوزستان گفت: این جلسه از صبح امروز ۲۵ شهریورماه آغاز شد و تا پایان فردا ۲۶ شهریوماه در بخش‌های مختلف ادامه دارد.

وی در توضیح طرح تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین گفت: این طرح زیر نظر ستاد اربعین کشور و کمیته فرهنگی ـ آموزشی این ستاد در سه بخش تبلیغ روایت‌گری چند رسانه‌ای، تبلیغ چهره به چهره و تبلیغ کودک و نوجوان اجرا می‌شود.

جعفری افزود: در تبلیغ روایت‌گری چند رسانه‌ای، مبلّغ با کمک یک روای در موکب مستقر می‌شود و با استفاده از فیلم، انیمشن، ویدئو و ... قضایای عاشورایی را به زائران ارائه می‌دهد. این کار به زبان عربی و فارسی انجام می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز ادامه داد: در تبلیغ چهره به چهره، مبلّغ در موکب مستقر شده و علاوه بر اقامه نماز، تبلیغ و پاسخ به سوالات زائران، تلاش می‌کند با آنها ارتباط برقرار کند و آموزه‌های اربعین حسینی را به آنها انتقال دهد.

وی گفت: در تبلیغ کودک و نوجوان، مبلّغان در مواکب به اجرای برنامه‌هایی به تناسب سنی کودک و نوجوان می‌پردازند. این برنامه سال گذشته دویست و ده هزار نفر کودک و نوجوان مخاطب داشت.

جعفری اظهار کرد: مسئولان کشوری کارگروه‌ روایت‌گری چندرسانه‌ای(حجت الاسلام و السلمین نجفی) ، کارگروه کودک و نوجوان(حجت الاسلام و المسلمین دکتر حقیقت) و کارگروه زبان عربی(حجت الاسلام و المسلمین منابی) از طرف بعثه مقام معظم رهبری در این جلسه حضور یافته‌اند. 

به گفته مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز، ۷۰ مبلّغ و روحانی دوره‌های آموزشی طرح تبلیغ بین‌المللی طلاب را در ایام اربعین حسینی می‌گذرانند و از ۱ تا ۲۲ ماه صفر در عراق مستقر می‌شوند. ‌

وی در پایان هدف از اجرای این طرح تخصصی را ارتقای معنویت و فرهنگ زائران کربلا عنوان کرد و گفت: به دنبال آن هستیم که با اجرای این طرح سطح فکری و معنوی زائران اربعین حسینی ارتقا پیدا کند.

منبع:  خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - کمیته فرهنگی آموزشی اربعین - سید جعفر موسوی - مبلغان اربعین حسینی - روایت گری عاشورا - تبلیغ چهره به چهره - زائران

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات