ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


کارگاه‌های آموزشی تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین در اهواز آغاز شد


مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز از آغاز برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزش تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین حسینی در این مدرسه علمیه خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید جعفر موسوی مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز امروز ۲۵ شهریورماه در حاشیه برگزاری جلسه توجیهی «تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین حسینی در عراق» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنای خوزستان گفت: این جلسه از صبح امروز ۲۵ شهریورماه آغاز شد و تا پایان فردا ۲۶ شهریوماه در بخش‌های مختلف ادامه دارد.

وی در توضیح طرح تبلیغ بین‌المللی طلاب در ایام اربعین گفت: این طرح زیر نظر ستاد اربعین کشور و کمیته فرهنگی ـ آموزشی این ستاد در سه بخش تبلیغ روایت‌گری چند رسانه‌ای، تبلیغ چهره به چهره و تبلیغ کودک و نوجوان اجرا می‌شود.

جعفری افزود: در تبلیغ روایت‌گری چند رسانه‌ای، مبلّغ با کمک یک روای در موکب مستقر می‌شود و با استفاده از فیلم، انیمشن، ویدئو و ... قضایای عاشورایی را به زائران ارائه می‌دهد. این کار به زبان عربی و فارسی انجام می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز ادامه داد: در تبلیغ چهره به چهره، مبلّغ در موکب مستقر شده و علاوه بر اقامه نماز، تبلیغ و پاسخ به سوالات زائران، تلاش می‌کند با آنها ارتباط برقرار کند و آموزه‌های اربعین حسینی را به آنها انتقال دهد.

وی گفت: در تبلیغ کودک و نوجوان، مبلّغان در مواکب به اجرای برنامه‌هایی به تناسب سنی کودک و نوجوان می‌پردازند. این برنامه سال گذشته دویست و ده هزار نفر کودک و نوجوان مخاطب داشت.

جعفری اظهار کرد: مسئولان کشوری کارگروه‌ روایت‌گری چندرسانه‌ای(حجت الاسلام و السلمین نجفی) ، کارگروه کودک و نوجوان(حجت الاسلام و المسلمین دکتر حقیقت) و کارگروه زبان عربی(حجت الاسلام و المسلمین منابی) از طرف بعثه مقام معظم رهبری در این جلسه حضور یافته‌اند. 

به گفته مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اهواز، ۷۰ مبلّغ و روحانی دوره‌های آموزشی طرح تبلیغ بین‌المللی طلاب را در ایام اربعین حسینی می‌گذرانند و از ۱ تا ۲۲ ماه صفر در عراق مستقر می‌شوند. ‌

وی در پایان هدف از اجرای این طرح تخصصی را ارتقای معنویت و فرهنگ زائران کربلا عنوان کرد و گفت: به دنبال آن هستیم که با اجرای این طرح سطح فکری و معنوی زائران اربعین حسینی ارتقا پیدا کند.

منبع:  خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - کمیته فرهنگی آموزشی اربعین - سید جعفر موسوی - مبلغان اربعین حسینی - روایت گری عاشورا - تبلیغ چهره به چهره - زائران

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات