ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اولین ویدئوکنفرانس شورای راهبری کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با مشارکت 24 استان برگزار شد


اولین نشست مشترک شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور با مشارکت مسئولین و نمایندگان استان های مختلف به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، نشست مشترک اعضای شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور با حضور مسئول این شورا سرکارخانم دکتر افتخاری و اعضای کمیته های تخصصی آن با مسئولین و فعالان فرهنگی آموزشی 24 استان کشور از جمله استان های اصفهان، خراسان، تهران، ایلام، خوزستان، بوشهر، یزد، قزوین کرمانشاه، لرستان و... به همت بسیج طلاب کشور و به صورت ویدئوکنفرانس حول بررسی و تبادل آراء در محورهای فرهنگی و آموزشی در حوزه بانوان اربعین و با هدف ایجاد همگرایی و هم افزایی میان فعالان استانی روز شنبه 20 شهریورماه، تشکیل شد.

شناسایی فعالان قرآنی و اجرای طرح های قرآنی، برگزاری موکب های ویژه بانوان در شهرهای مرزی و در مسیر پیاده روی، اجرای برنامه های تبلیغیی، فرهنگی و آموزشی از جمله حضور مبلغان و مشاوران در موکب ها و برگزاری دوره های آموزشی، برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه به نام های عطر سیب و عطر تربت در برخی استان ها، اجرای مراسمات خطبه خوانی و شیرخوارگان، شناسایی تشکل های مردم نهاد در استان های کشور و استفاده از ظرفیت صداوسیما و بسترهای اطلاع رسانی استانی از جمله موارد مطرح و برنامه ریزی شده در این نشست بود.

ارج نهادن بر میزبانی مردم عراق، تاکید بر مردمی بودن اربعین و توجه ویژه بر فعالیت های ارزشمند مردمی، ضرورت هماهنگی و همسو سازی فعالیت های تبلیغی، آموزشی و فرهنگی، اعزام و پشتیبانی بخش های مختلف سازمانی و مردمی در حوزه بانوان با فعالیت های شورای راهبری بانوان اربعین به منظور هم افزایی و بهره مندی بیشتر از ظرفیت های موجود و لزوم جاری کردن فرهنگ اربعین در عرصه های مختلف زندگی شخصی و خانوادگی بانوان و منحصر نکردن آن به لزوم حضور  در مراسم پیاده روی اربعین، مورد تاکید و تبیین مسئول شورای راهبری بانوان اربعین قرار گرفت.

تبیین و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با الگوگیری از ابعاد زندگی حضرت زینب (س)، فلسفه و آداب زیارت، احکام زیارت و شناخت و تبیین ابعاد شخصیتی حضرت زینب سلام الله علیها از جمله محورهای آموزشی مورد تاکید توسط اعضای حاضر در اولین کنفرانس شورای راهبری بانوان اربعین و مسئولین و فعالان استانی بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  شورای راهبری - بانوان کمیته فرهنگی آموزشی - ستاد اربعین کشور

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات