ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راه اندازی موکب خاتم الانبیاء برای زائرین پیاده در کربلا به همت جوانان رفسنجان


به منظورپذیرایی از زائرین پیاده اربعین حسینی در کربلا ،موکب خاتم الانبیاء به همت جمعی از جوانان شهرستان رفسنجان راه اندازی می شود.

علی میر بابایی مسئول راه اندازی موکب خاتم الانبیاء در کربلا  اظهار داشت: برای پذیرایی از زائرین پیاده اربعین حسینی کربلا ،موکبی راه اندازی کردیم که با استفاده از جمع اوری کمکهای نقدی و غیر نقدی مردم رفسنجان از انها در کربلا پذیرایی می کنیم و تمام تجهیزات و وسایل پذیرایی را از رفسنجان می بریم .
وی تصریح کرد :این موکب به نام موکب خاتم الانبیاء است که هر روز با پخت 15 هزار غذا و 10 هزار چای ، در کربلا به مدت 10 روز و میان وعده های مثل بیسکویت ، کیک و … همراه می باشد .
میر بابایی گفت : کل هزینه های (نقدی و غیر نقدی ) این موکب از کمکهای مردمی می باشد حتی برای مراسم قربان هم هر کس می تواند گوسفند خود را (از یک کیلو تا گوسفند کامل )به پذیرایی از زائرین پیاده کربلا اختصاص دهد .
وی افزود : این موکب با پشتیبانی عتبات عالیات ،فرمانداری و امام جمعه رفسنجان احداث شده است و از روز گذشته با نصب چادر برای جمع اوری کمکهای مردمی اقدام می شود .


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی اربعین - اربعین حسینی - عتبات

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات