ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راه اندازی موکب خاتم الانبیاء برای زائرین پیاده در کربلا به همت جوانان رفسنجان


به منظورپذیرایی از زائرین پیاده اربعین حسینی در کربلا ،موکب خاتم الانبیاء به همت جمعی از جوانان شهرستان رفسنجان راه اندازی می شود.

علی میر بابایی مسئول راه اندازی موکب خاتم الانبیاء در کربلا  اظهار داشت: برای پذیرایی از زائرین پیاده اربعین حسینی کربلا ،موکبی راه اندازی کردیم که با استفاده از جمع اوری کمکهای نقدی و غیر نقدی مردم رفسنجان از انها در کربلا پذیرایی می کنیم و تمام تجهیزات و وسایل پذیرایی را از رفسنجان می بریم .
وی تصریح کرد :این موکب به نام موکب خاتم الانبیاء است که هر روز با پخت 15 هزار غذا و 10 هزار چای ، در کربلا به مدت 10 روز و میان وعده های مثل بیسکویت ، کیک و … همراه می باشد .
میر بابایی گفت : کل هزینه های (نقدی و غیر نقدی ) این موکب از کمکهای مردمی می باشد حتی برای مراسم قربان هم هر کس می تواند گوسفند خود را (از یک کیلو تا گوسفند کامل )به پذیرایی از زائرین پیاده کربلا اختصاص دهد .
وی افزود : این موکب با پشتیبانی عتبات عالیات ،فرمانداری و امام جمعه رفسنجان احداث شده است و از روز گذشته با نصب چادر برای جمع اوری کمکهای مردمی اقدام می شود .


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی اربعین - اربعین حسینی - عتبات

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات