ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ارائه بهترین خدمات به زائران حسینی ضروری است


سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد بر ضرورت ارائه بهترین خدمات به زائران حسینی به‌ویژه در ایام اربعین تأکید کرد.

 عباس احدپور، سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد ۲۱ شهریورماه در کمیته امداد و نجات استانی اربعین حسینی که با هدف آمادگی هر چه بیشتر تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان و ارائه خدمات بهتر به زائران حسینی برگزار شد، بر ضرورت ارائه بهترین خدمات به زائران حسینی به ویژه در ایام اربعین حسینی تاکید کرد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر کشور در این ایام وظایف خاصی را بر عهده دارد و جمعیت هلال احمر استان‌ها نیز به تبع وظایفی را در این ایام بر عهده دارند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: فراهم کردن زمینه اسکان موقت زائران حسینی که از استان‌های دیگر کشور به سمت کربلای معلی حرکت می‌کنند یکی از وظایف این کمیته است که امکانات و تدابیری برای زائران فراهم شده است.
وی ادامه داد: همچنین برای زوار پاکستانی که به ایران می‌آیند و از استان یزد عبور می‌کنند نیز امکاناتی فراهم شده است که بتوانند در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) در شهرستان اردکان و مسجد جامع دهشیر در شهرستان تفت اسکان موقت پیدا کنند.
این مسئول گفت: همچنین مقرر شده است که اورژانس استان در نقاط اسکان زائران برای آمادگی هرچه بیشتر حضور یابد و مقدمات آرامش و راحتی زائران را با ارائه بهترین خدمات فراهم نماید.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از اقداماتی که به مناسب اربعین حسینی با هماهنگی بسیج جامعه پزشکی استان انجام خواهد شد حضور تیم‌های پزشکی در بازه زمانی عبور زائران اربعین حسینی از استان در پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان است.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زائران اربعین - اربعین حسینی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات