ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با هدف بهره معنوي و شركت زائران در مراسم روز عرفه برنامه هاي مراسم عرفه در كربلا و نجف اعلام شد


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسوول بِعثه مقام معظم رهبري در عراق، برنامه هاي مراسم روز عرفه در شهرهاي كربلاي معلا و نجف اشرف را اعلام كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در گفتگويي اهميت روز عرفه اشاره كرد و گفت: در حديث آمده است كه خداوند در روز عرفه اول به زائران سيدالشهدا نگاه كرده و آنان را مورد مرحمت قرار مي دهد، سپس به ميهمانان خود در عرفات نگاه مي كند وحوائج آنان را برآورده مي سازد.

وي افزود: زيارت سيدالشهدا در روز عرفه براساس روايتي ديگر از وسايل الشيعه معادل يك ميليون حج با امام زمان (عج) و يك ميليون عمره با رسول الله (ص) است. بنابراين زيارت امام حسين (ع) در روزعرفه اهميت فراواني دارد.

وي تصريح كرد: دعاي عرفه اگر چه داراي ثواب زيادي است، اما آن چيزي كه در روايات برآن تاكيد فراوان شده زيارت امام حسين (ع) در روز عرفه است.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در ادامه گفت: مراسم دعاي عرفه امسال در دو مكان در كربلا ونيزدر نجف، در مسجد كوفه برگزار مي شود.

وي از زائران خواست تا با نظم و انضباط در اين مراسم شركت و حتما قوانين كشور ميزبان را رعايت كنند.همچنين همكاري لازم را با خدام عتبات عاليات داشته باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عرفه - معارف اسلامی - نجفی روحانی - بعثه مقام معظم رهبری

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات