ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


صدور ویزای «زیارت اربعین» از شهریور ماه


مدیر‌كل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به از سرگیری سفر زیارتی به سوریه با نهایی شدن پیوست امنیتی گفت: ثبت‌نام علاقمندان برای زیارت اربعین از مرداد ماه آغاز می‌شود و امیدواریم ویزای عراق در شهریور ماه به دست زائران برسد.

حسن نظافتی درباره آخرین پیگیریها برای از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه اظهار کرد: بنابر مذاکراتی که با مسئولان گردشگری این کشور داشتیم، قرار بر این شد تا پیوست امنیتی از سوی این کشور ارائه شود و ما نیز بعد از بررسی این پیوست توسط مسئولان کشورمان اقدام به از سرگیری اعزام زائران کنیم.

وی ادامه داد: چندی قبل مقامات سوری از آماده شدن این پیوست امنیتی خبر داده بودند و قرار بر این بود تا این پیوست را برای بررسی مسئولان جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند و ما نیز ضمن بررسی پیوست مذکور، از امکانات این کشور برای پذیرش زائران بازدید کنیم اما هنوز منتظر این پیوست هستیم.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: سفر زائران کشورمان به سوریه فقط منوط به پیوست امنیتی و تایید شدن آن است که البته باید زیرساختهای اعزام زائر نیز فراهم آید.

امیدواریم ویزای زائران اربعین را شهریور تقدیم کنیم

نظافتی همچنین درباره سفر زائران کشورمان به عتبات عالیات برای اربعین حسینی اظهار کرد: ثبت‌نام علاقمندان برای زیارت اربعین از مرداد ماه آغاز خواهد شد و امیدواریم ویزا در شهریور ماه به دست زائران برسد تا کارها هر چه زودتر برای اعزام تسهیل شود.

وی تصریح کرد: تلاشها برای تسریع در روند صدور ویزا با مقامات عراقی در حال انجام است و امیدواریم این مهم با مساعدت مسئولان این کشور هر‌چه زودتر انجام پذیرد تا ازدحام جمعیت برای دریافت ویزا در روزهای نزدیک به اربعین کاهش یابد.

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت یادآور شد: امیدواریم ویزای زائران سه ماه قبل از اعزام صادر شود و این مهم یکی از درخواستهای ما است تا جمعیت با نظم و دقت بیشتری در این مراسم معنوی و با‌شکوه حضور پیدا کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ویزا - مدیر‌کل عتبات - سازمان حج و زیارت - حسن نظافتی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات