ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در گردهمايي دانشگاهيان در كربلا عنوان شد آداب زيارَت در مقدار پاداش آن نقش فراواني دارد


مسئول بعثه مقام معظم رهبري در شهر كربلا در همايش احلي من العسل كاروان هاي دانشگاهيان تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوي و جنوبي به بيان رواياتي درباره حضرت اباعبد الله الحسين (ع) و جنبه هايي عميق از آداب زيارت حضرت سيد الشهدا پرداخت.

جت الاسلام حسين بهجتي، ضمن آرزوي برداشتن توشه معنوي دراين سفر براي حاضران ، به ذكر اين راويت پرداخت كه راوي مي گويد: خدمت نبي مكرم اسلام (ص) نشسته بودم كه امام حسين (ع) در آن زمان كودك بود وارد شد و به جدش سلام كرد.

وي تصريح كرد : پيامبر به فرزندش اباعبدالله گفت: سلام برتو اي زينت آسمان ها و زمين. راوي مي گويد من تعجب كردم و به حضرت عرض كردم كه آيا از شما زيباتر در خلقت هست؟ شما حسين (ع) را زينت آسمان ها خطاب كرديد و پيامبر (ص) خطاب فرمود: حسين بالاتر و شناخته شده تر از زمين در آسمانهاست .

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در شهر كربلا در ادامه بخشي از آداب زيارت امام حسين (ع) را بيان و تصريح كرد: نكته اي از آداب زيارت هست كه هركاري انسان بخواهد انجام بدهد آداب دارد. زيارت و مسافرت و مجلس رفتن و همه كارهاي انساني آداب خودش را دارد كه اگر مراعات نشود ناقص است.

وي افزود : زيارت امام حسين (ع) آداب خاص خودش را دارد. بعضي آدابي كه بعضي از ائمه ديگر ممكن است، در زيارتشان نداشته باشند. يكي از آنها كه در كامل الزيارات وارد شده اين است كه زائر قدمها را آرام بردارد، نزديك در حرم كه رسيد بايستد. وقتي ايستاد هفت بار تكبير بگويد. و هفت بار حمد خداوند را بگويد و هفت بار سبحان الله بگويد. بعد از اين هم هفت بار اجابت كند.

در پايان اين مراسم هدايايي به رسم يادبود تقديم دانشگاهيان شد


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آداب زيارت امام حسين (ع) - بعثه مقام معظم رهبري - دانشگاهيان

مطالب مشابه


35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18
35785
سی و هفتمین نشست علمی / با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین"
موسسه "وارث انبیا الدراسات تخصصی فی نهضت حسینی" وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام، سی و هفتمین نشست علمی با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین" را برگزار می کند.
 1396/02/16

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات