ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت نام بیش از سه هزار نفر مازندرانی برای سفر به اربعین حسینی


حبیب الله ساداتی مدیر حج و زیارت استان مازندران گفت: این سامانه برای ثبت نام مشتاقان اربعین حسینی باز است و لازم است افراد به صورت فردی یا گروهی ابتدا در این سامانه نام نویسی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین ، حبیب الله ساداتی مدیر حج و زیارت استان مازندران گفت که تا کنون سه هزار نفر برای سفر به اربعین جسینی lمسال ثبت نام کردند.

وی با اظهار اینکه بیشتر مردم ایران سفر های زیارتی داخلی را تجربه کردند ، بیان داشت: با توجه به متوقف شدن مناسک حج ، امسال استقبال برای حضور در کربلای معلی همزمان با اربعین حسینی زیاد خواهد بود و به همین دلیل هم تدابیر لازم برای روان شدن انجام کارهای مقدماتی بوجود آمده است.

ساداتی گفت : مهم ترین نکته ثبت نام در سامانه مشتاقان اربعین حسینی یا همان ' سماح ' است و افرادی که در این سامانه ثبت نام نکنند ، از اعزام به عتبات عالیات در اربعین حسینی محروم می شوند.

وی آدرس اینترنتی سامانه را samah.haj.ir اعلام و تاکید کرد : این سامانه برای ثبت نام مشتاقان اربعین حسینی باز است و لازم است افراد به صورت فردی یا گروهی ابتدا در این سامانه نام نویسی کنند.

ساداتی گفت : برابر تصمیم سازمان حج و زیارت و هماهنگی ها صورت گرفته با سایر مراجع ، در اربعین حسینی تنها به افرادی مجوز عبور از مرز داده می شود که در سامانه سماح نام نویسی کرده باشند.

وی افزود : سازمان حج و زیارت با هدف دریافت روادید عراق و همچنین مدیریت پیاده روی زائران اربعین ، این سامانه را راه اندازی کرده و خارج از نام نویسی به کسی در ایام اربعین مجوز خروج از مرز داده نمی شود.

او ادامه داد : شرکت در مراسم اربعین حسینی در عتبات عالیات سفر خارجی محسوب می شود و همه مقررات ورود و خروج باید بدرستی اجرایی شود تا مشکلی برای زایران بروز نکند.

وی بیان داشت: مشتاقان اربعین حسینی همواره باید به همکاری ، هوشیاری و توجه به اهداف حضور در مراسم عظیم اربعین حسینی توجه کنند.

پارسال حدود 30 هزار مشتاق در اربعین حسینی از مازندران به کربلا عزیمت کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين مازندران - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات