ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مازندرانی ها نائب الزیاره شهدای مدافع حرم در اربعین حسینی می شوند


حجت الاسلام یوسف یوسف پور در سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین : امسال طرح نیابت زیارت شهدا در مراسم اربعین حسینی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین ، -رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران گفت: مازندرانی های مشتاق اربعین حسینی امسال نائب الزیاره شهدای مدافع حرم می شوند.

حجت الاسلام یوسف یوسف پور روز دوشنبه در سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در سالن جلسات حج و زیارت استان افزود : امسال طرح نیابت زیارت شهدا در مراسم اربعین حسینی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه انجام می شود.

او ادامه داد : در این طرح هر یک از زائران می توانند با انتخاب یک شهید مدافع حرم معرفی شده از سوی بنیاد شهید و با دریافت عکس شهید ، نائب الزیاره آن شهید باشند.

استان مازندران با تقدیم 33شهید مدافع حرم بیشترین شهید را در کشور تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران با اشاره به برگزار نشدن فریضه حج تمتع در سال جاری ، گفت : اربعین حسینی امسال برای نظام ویژه و مهم است و دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری به اربعین حسینی توجه خاصی کرده است.

وی اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزش توجیهی برای اعضای گروه های ستاد اربعین شامل مداحان و مبلغان و زائران از برنامه های جدی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران است.

وی با بیان این نکته که مردمی کردن برنامه های فرهنگی کاروان پیاده اربعین حسینی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: همسو با این رویکرد ، دفتر نمایندگی بعثه رهبری در حج و زیارت از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای مهیا کردن این سفر بکار گیری می کند.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين مازندران - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات