ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دومين جلسه ستاد اربعين استان هرمزگان برگزار شد


دومين جلسه ستاد اربعين هرمزگان به رياست جاسم جادري استاندار هرمزگان و حضور مسئولين كميته هاي اين ستاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، ، در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين معصومي لاري، مسئول كميته فرهنگي و آموزش ستاد اربعين هرمزگان ضمن بيان روايتي از فضيلت زيارت اربعين گزارشي از فعاليت هاي اين كميته فرهنگي و ارائه نمودند و برگزاري جلسه كميته فرهنگي و آموزشي با حضور مسئول امور استانها و كارگروه ياوران معنوي ستاد مركزي اربعين و همچنين دو جلسه كارگروه استاني ياوران معنوي را از مهمترين فعاليت هاي اين كميته برشمردند .
دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان نيز پس از استماع گزارش عملكرد ديگر كميته هاي ستاد با بيان اینکه مراسم اربعین یک همایش عظیم و پیاده روی بی نظیر است، عنوان کرد: به منظور آمادگی و ارائه خدمات مناسب به زائران، جلسات کمیته های زیرمجموعه اين ستاد بايد به صورت مرتب تشکیل و امور محوله پیگیری شود و کلیه اقدامات نيز به صورت مستمر به دبیرخانه ستاد در اداره کل امنیتی و انتظامی استانداري ارسال شود.
وی ادامه داد: بیشتر توجه ما بايد به سمت جمع آوری کمک های مردمی باشد و هرچه بتوانیم از مشارکت مردم بیشتر استفاده کنیم کار به شکل بهتری انجام می شود.
استاندار هرمزگان تصريح كرد: برپایی موکب توسط استان هرمزگان در مرز چزابه جهت خدمات رسانی به زائران اربعين توسط کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد انجام و امكانات مورد نياز در اين مكان ايجاد شود.
جادري با بيان اينكه باید در حرکت زائران و زیارت و امور مختلف مربوط به اربعين نظم حاکم باشد، اظهار داشت: اطلاع رسانی مستمر به مردم جهت جمع آوری کمک های مردمی و ساماندهی اين كمك ها جهت ارسال صورت گيرد.
وي خاطرنشان كرد: کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد نيز مطالب قابل ارائه را آماده و به مردم اطلاع دهد و کمیته حمل و نقل نیز اتوبوس های مناسب را در اختیار زائران قرار دهد و همچنین برای بازگشت زائران از مرز اتوبوس ها ساماندهی شود.
استاندار هرمزگان اضافه كرد: کمیته مشارکت های مردمی نيز ایستگاه های صلواتی را در مسیر حركت زائران برپا و خدمات لازم را ارائه دهد و همچنين دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر نيز ایستگاه های بین راهی را برای ارائه خدمات به زائران برپا کنند.
جادري گفت: لازم است همه اقدامات به صورت منظم گزارش شود و کمیته نظارت و بازرسی عملکرد کمیته ها را گزارش دهد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - هرمزگان - معصومی لاری

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات