ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری همایش راهنمای زائران اربعین در سال 95


همایش بزرگ خانواده راهنمای زائر اربعین حسینی در جوار حرم سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی موکب های حضرت صاحب الزمان(عج) و علی بن موسی الرضا(علیه السلام) ، همایش بزرگ خانواده راهنمای زائر اربعین حسینی(علیه السلام)، با حضور محسن پیرهادی مسئول هیات امناء موکب های حضرت صاحب الزمان(عج) و علی بن موسی الرضا(ع)، مسعود سلیم جوهری مدیر پروژه راهنمای زائر و خانواده بزرگ راهنمایان زائرین اربعین حسینی(علیه السلام) ، در جوار حرم سید الکریم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

در این همایش مسئول هیات امناء موکب های حضرت صاحب الزمان(عج) و علی بن موسی الرضا(علیه السلام) از آغاز عملیات بزرگ راهنمای زائر اربعین حسینی در سال 95 خبر داد و گفت: برنامه و فعالیت ویژه اربعین حسینی(ع) از امروز آغاز می شود و ستاد راهنمای زائر اربعین حسینی(ع) فعالیت خود را برای اربعین سال جاری دنبال خواهد کرد.

پیرهادی خادمی آستان امام حسین(ع) را افتخاری بزرگ و توفیقی ارزشمند عنوان کرد و گفت: خادمی زائرین اربعین حسینی(ع) یکی از فرصت ها و توفیقاتی است که نصیب هر کس نمی شود و کسانی که در مراسم اربعین حسینی(ع) حضور داشتند، این توفیق به صورت خاص نصیبشان شده است.

وی گفت: برخی اوقات ممکن است این گونه کارها برایمان عادی شود و مانند ماهی که در آب است متوجه نعماتمان نشویم. چند سال گذشته که برای راهپیمایی اربعین حسینی(ع) عازم کربلا می شدیم، تصور نمی کردیم روزی این افتخار بزرگ و توفیق عظیم نصیبمان شود تا ما هم به این دریای بی کران عاشقان حسینی(ع) خدمت رسانی کنیم و خدا را شاکریم که چند سالی است این توفیق نصیبمان شده است.

مسئول هیات امناء موکب های حضرت صاحب الزمان(عج) و علی بن موسی الرضا(علیه السلام) ادامه داد: امسال نیز به منظور خدمت رسانی بیشتر و بهتر به زائرین اربعین حسینی(ع) و به کمک بسیاری از خیرین از سراسر کشور، ساخت 360 چشمه سرویس بهداشتی و حمام، درمانگاه، آشپزخانه و محل اسکان را برای مراسم بزرگ اربعین آغاز کرده ایم و انشالله ابنیه های در حال ساخت تا اربعین امسال آماده، و مورد بهربرداری و استفاده زائرین قرار گیرند.

پیرهادی خاطر نشان کرد:  دو موکب حضرت صاحب الزمان(عج) و علی بن موسی الرضا(علیه السلام) که در کنار عمودهای 707 و 828 واقع شده اند، به صورت مردمی و با کمک خیرین تجهیز و اداره می شوند و به زائرین اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند، از این رو علاقه مندان خیر میتوانند کمک هایشان را به این ستاد ارسال کرده و در این کار ارزشمند معنوی سهیم شوند.

وی ابراز داشت: یک چنین مراسم بزرگی را در هیچ جای دنیا سراغ نداریم و شیعیان عراق در این مسیر هر چه دارند می دهند. این یک افتخار بزرگی است که از برکت و کرامت امام حسین(ع) نصیب ما شده است. خود آن حضرت نیز اهل کرامت و بخشش بوده اند و امروز ما تلاش می کنمی خودمان را به این فرهنگ نزدیک کنیم.

وی یادآور شد: از این جمعیت میلیونی فقط عده ای برای خادمی و راهنمایی زائرین انتخاب شده اند. این امر توفیق می خواهد که باید قدر بدانیم، زیرا معلوم نیست این توفیق همیشه نصیبمان شود. یکی از نام های روز قیامت، یوم الحسره است که فقط مختص به گنهکاران نیست. یوم الحسره برای خوبان هم هست که چرا از فرصت بیشتر استفاده نکردند.

مسئول هیات امناء موکب های حضرت صاحب الزمان(عج) و علی بن موسی الرضا(علیه السلام) با بیان آن که خانواده خادمین مراسم اربعین در این اجر معنوی شریک هستند اظهار داشت: اجر این خانواده ها بسیار است. خانواده هایی که در حسرت زیارت می مانند تا همسرانشان بتوانند در این راه خدمت رسانی کنند. باید بگویم که شما کار بزرگی انجام می دهید. قطعا امام حسین(ع) بدهکار کسی نمی ماند و اگر کسی هزینه ای در دنیا کرده باشد، در همین دنیا جایگزینش را به او بر می گرداند، چه برسد به آخرت. البته ما نیز به دنبال آن هستیم تا فرصت و شرایطی را فراهم آوریم تا خانواده خادمین اربعین حسینی بتوانند در کنار همسرانشان حضور داشته باشند و از فر صت زیارت اربعین بهره مند شوند.

در ابتدای این مراسم نیز مسعود سلیم جوهری مدیر پروژه راهنمای زائر در سخنانی گفت: افتخار خدمت گذاری به زائرین اربعین حسینی(ع) ، افتخاری بلند مدت است که نصیب ما شده است. فرزندان و همسرانی که در این جمع حضور پیدا کرده اند به خانواده هایشان افتخار کنند.

وی گفت: برکات دعای کسانی که در سال گذشته به هم می رسیدند، ره توشه زندگیمان خواهد بود و امیدواریم که این توفیق امسال نیز دوباره نصیبمان شود.

در این مراسم صابرخراسانی شاعر و ذاکر اهل بیت علیهم السلام نیز دقایقی به شعر خوانی و ذکر اهل بیت عصمت و طهارت پرداخت.

یادآور می شود ستاد راهنمای زائر به منظور حل مشکل ارتباطی مراسم اربعین در کشور عراق و پیدا کردن گم شدگان در مسیر، از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد.

 این ستاد با طراحی نرم‌افزار ویژه و استقرار ۴۰ کیوسک با ابعاد ۲ در ۳ متر که به صورت شبکه در مسیر نجف به کربلا به یکدیگر مرتبط شده بودند، خدمات لازم جهت راهنمایی‌های لازم و ایجاد شبکه ارتباطی در مسیر راهپیمایی را ارائه می کرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - همایش بزرگ خانواده راهنمای زائر اربعین حسینی(علیه السلام)- همایش - راهنمای - زائران - اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات