ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


روادید زائران اربعین در ۴ کنسولگری صادر می شود


مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت درباره چرایی تاخیر عراق در اعلام هزینه اخذ ویزا توضیح داد.

 نظافتی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت، درباره راهپیمایی اربعین، صدور روادید زائران و هزینه اخذ ویزا گفت: هزینه ویزا هنوز از سوی عراق اعلام نشده است.

او با اشاره به تاخیر در اعلام هزینه اخذ ویزا از سوی دولت عراق، درباره چرایی این تاخیر توضیح داد و گفت: بالاخره چند تا از وزارتخانه های عراق وزیر نداشت و ۱۰ روز تصمیم گیری بدون وزیر مقدور نبوده، اما باید همین روزها هزینه دقیق را اعلام کنند. 
نظافتی گفت: توصیه ما این است که تا خلوت است افراد ثبت نام کنند تا جزو اولین کسانی باشند که ویزای خود را دریافت میکنند، چرا که ممکن است ظرفیت روزهای خاص پر شود و طبیعتا باید روزهای دیگر را انتخاب کنند. او اضافه کرد: تا امروز حدود ۱۰۵ هزار نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت نام کرده اند و هر زمانی که عراق هزینه ویزا را قطعی کردند، ما اطلاعیه می دهیم تا افراد داوطلب به سایت سماح مراجعه کنند و هزینه را بپردازند. مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت درباره رقم پیشنهادی ایران برای اخذ ویزا گفت: سال گذشته این رقم برای ویزای انفرادی ۳۰ دلار و ویزای جمعی ۴۰ دلار بود و ما امسال به دولت عراق پیشنهاد کرده ایم که حتی المقدور این رقم از سال گذشته کمتر باشد که هنوز پاسخ نداده اند. او ادامه داد: استان های تهران، خوزستان، اصفهان و مشهد به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام در راهپیمایی اربعین را به خود اختصاص داده اند. نظافتی ضمن اشاره به اینکه روادید زائرین اربعین که قصد اعزام با هواپیما را دارند؛ در ۴ کنسولگری‌ تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز صادر می‌شود، گفت: از مهرماه ۱۶ دفتر کنسولگری در زمینه صدور روادید کار خود را آغاز خواهند کرد. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نظافتی - سازمان حج و زیارت - راهپیمایی اربعین - ویزا

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات