ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سومین نشست هیئت علمی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین.


سومین نشست هیئت علمی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی صبح روز پنجشنبه در مرکز آموزش بعثه مقام معظم رهبری در قم با شرکت اعضا برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، سومین نشست کمیته  فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی صبح روز پنجشنبه   در مرکز آموزش بعثه مقام معظم رهبری در قم با شرکت اعضا برگزار شد.

در این نشست که دکتر علیرضا توکلی رییس کارگروه بین‌الملل کمیته فرهنگی و آموزشی نیز شرکت داشت، اعضا به بحث و بررسی  برنامه‌ها ی  پیشنهاد ی کارگروه بین الملل پرداختند.

در ابتدای این نشست،  حجت الاسلام دکتر احمدی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در خصوص فعالیت‌های انجام شده در راستای عملیاتی نمودن مصوبات قبلی هیئت علمی در مورد فرهنگ سازی و  گفتمان سازی اربعین گزارشی ارایه کردند.

یکی از مباحث مطرح شده در جلسه قبلی  جهانی‌سازی اربعین و تبیین و عرضه درست این حرکت بزرگ فرهنگی  با بیان عالمانه و حضور فعال عالمان  ضروری دانسته شد.

همچنی اعضای هیئت علمی برتدوین چارچوب ها و اصول وسیاست ها و استفاده  از ظرفیت‌های مراکز  پژوهشی و آموزشی کشور  و نخبگان   آزاد اندیش در برگزاری همایشها و هم اندیشی ها به منظور تبیین و انتقال درست معارف و زوایایی این آیین بزرگ تاکید کردند،  در ادامه این نشست دکتر هدایتی زاده دبیر هیئت علمی گزارشی از هم اندیشی های مختلف با محوریت اربعین در دانشگاه های مختلف  از جمله دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه قرآن وحدیث و پژوهشکده های مختلف از جمله پژوهشکده صدا و سیما،  پژوهشکده حج و زیارت،  پزوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، ارایه کرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: هیئت علمی اربعین - کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین - حمید احمدی -

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات