ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سومین نشست هیئت علمی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین.


سومین نشست هیئت علمی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی صبح روز پنجشنبه در مرکز آموزش بعثه مقام معظم رهبری در قم با شرکت اعضا برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، سومین نشست کمیته  فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی صبح روز پنجشنبه   در مرکز آموزش بعثه مقام معظم رهبری در قم با شرکت اعضا برگزار شد.

در این نشست که دکتر علیرضا توکلی رییس کارگروه بین‌الملل کمیته فرهنگی و آموزشی نیز شرکت داشت، اعضا به بحث و بررسی  برنامه‌ها ی  پیشنهاد ی کارگروه بین الملل پرداختند.

در ابتدای این نشست،  حجت الاسلام دکتر احمدی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در خصوص فعالیت‌های انجام شده در راستای عملیاتی نمودن مصوبات قبلی هیئت علمی در مورد فرهنگ سازی و  گفتمان سازی اربعین گزارشی ارایه کردند.

یکی از مباحث مطرح شده در جلسه قبلی  جهانی‌سازی اربعین و تبیین و عرضه درست این حرکت بزرگ فرهنگی  با بیان عالمانه و حضور فعال عالمان  ضروری دانسته شد.

همچنی اعضای هیئت علمی برتدوین چارچوب ها و اصول وسیاست ها و استفاده  از ظرفیت‌های مراکز  پژوهشی و آموزشی کشور  و نخبگان   آزاد اندیش در برگزاری همایشها و هم اندیشی ها به منظور تبیین و انتقال درست معارف و زوایایی این آیین بزرگ تاکید کردند،  در ادامه این نشست دکتر هدایتی زاده دبیر هیئت علمی گزارشی از هم اندیشی های مختلف با محوریت اربعین در دانشگاه های مختلف  از جمله دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه قرآن وحدیث و پژوهشکده های مختلف از جمله پژوهشکده صدا و سیما،  پژوهشکده حج و زیارت،  پزوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، ارایه کرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: هیئت علمی اربعین - کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین - حمید احمدی -

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات