ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آمادگي دو كشور ايران و عراق براي برگزاري مراسم اربعين حسيني


معاون وزير خارجه كشورمان در ديدار با سفير عراق وضعيت آماده سازي مراسم اربعين حسيني را مورد بررسي قرار داد.

حسن قشقاوي معاون كنسولي، مجلس و امور ايرانيان وزارت امور خارجه ايران با راجح الموسوي سفير عراق در ايران ديدار و در خصوص روابط دو جانبه گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار درباره آمادگي دو كشور براي برگزاري مراسم اربعين حسيني بحث و گفت‌وگو شده و طرفين نتايجي كه كميته مشترك براي آماده سازي و راه‌هاي موفقيت برگزاري مراسم از طريق تسهيل تدابير براي تضمين رفت و آمد زائران هنگام ورود به خاك عراق بر اساس قوانين و تفاهمات مشترك را مورد بحث قرار دادند.

اين ديدار در چارچوب ديدارهاي مشترك روسا و اعضاي كميته مشترك در دو كشور انجام شده به طوريكه طي آن نكات مثبت مراسم سالهاي گذشته و راههاي رفع موانع مورد بررسي قرار گرفت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حسن قشقاوي- سفير عراق - اربعین حسینی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات