ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آمادگي دو كشور ايران و عراق براي برگزاري مراسم اربعين حسيني


معاون وزير خارجه كشورمان در ديدار با سفير عراق وضعيت آماده سازي مراسم اربعين حسيني را مورد بررسي قرار داد.

حسن قشقاوي معاون كنسولي، مجلس و امور ايرانيان وزارت امور خارجه ايران با راجح الموسوي سفير عراق در ايران ديدار و در خصوص روابط دو جانبه گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار درباره آمادگي دو كشور براي برگزاري مراسم اربعين حسيني بحث و گفت‌وگو شده و طرفين نتايجي كه كميته مشترك براي آماده سازي و راه‌هاي موفقيت برگزاري مراسم از طريق تسهيل تدابير براي تضمين رفت و آمد زائران هنگام ورود به خاك عراق بر اساس قوانين و تفاهمات مشترك را مورد بحث قرار دادند.

اين ديدار در چارچوب ديدارهاي مشترك روسا و اعضاي كميته مشترك در دو كشور انجام شده به طوريكه طي آن نكات مثبت مراسم سالهاي گذشته و راههاي رفع موانع مورد بررسي قرار گرفت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حسن قشقاوي- سفير عراق - اربعین حسینی

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات