ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیین رونمایی از کتاب "منتخب کامل الزیارات" در دو نسخه فارسی و عربی


طی مراسمی با حضور مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، رئیس پژوهشگاه حج و زیارت و اعضای هیئت علمی اربعین از کتاب "منتخب کامل الزیارات" به زبان فارسی و عربی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، طی مراسمی با حضور مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، رئیس پژوهشگاه حج و زیارت و اعضای هیئت علمی اربعین از کتاب "منتخب کامل الزیارات" به زبان فارسی  و عربی رونمایی شد.

"کتاب منتخب کامل الزیارت" گزیده روایاتی است که درفضیلت و آداب زیارت امام حسین (ع) نقل شده اند. روایات از کتاب شریف "کامل الزیارات" تالیف ابوالقاسم جعفر بن محمد بن  قولویه قمی (متوفی 368 قمری) معروف به ابن قولویه گزینش شده و در چهار بخش "مژده شهادت" ، "فصل سوگواری" "در کوی جانان" و "خاک قدسی" و در قالب 72 روایت سامان گرفته است.

این کتاب ارزشمند به کوشش حجت الاسلام محمدمهدی رضایی و با راهنمایی و نظارت حجت الاسلام محمدباقر پورامینی به ثمرنشست و از سوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در 96 صفحه  و قطع پالتویی در دو زبان فارسی و عربی به صورت تمام رنگی به چاپ رسید.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین - کامل الزیارات - کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات