ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اولین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استان مرکزی برگزار شد .


اولین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استان مرکزی برگزار شد و اصول و اهداف تشکیل کارگروه یاوران معنوی اربعین تشریح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، اولین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استان مرکزی  برگزار شد و اصول و اهداف تشکیل کارگروه یاوران معنوی اربعین تشریح شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمين آخوندي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري استان مركزي و مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت هفته دولت و شهیدان رجایی و با هنر با استناد به روایتی از امام صادق (ع) به فضیلت زیارت امام حسین (ع) پرداختند .

ایشان در ادامه اصول و اهداف تشکیل کارگروه یاوران معنوی اربعین را تشریح و شرح وظایف این کمیته را توضیح داده و به نقش ائمه محترم جماعات و روحانیون و محوریت آنان در برنامه ها پرداختند .

در ادامه مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین گزارشی مختصر از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته ارائه داده و کتب و جزوات و سایر اقلام فرهنگی منتشر شده را معرفی نمودند .

سپس رابط محترم منطقه یک حجت الاسلام و المسلمين عسگري به ایراد سخن پرداخت و از سیره سلف و بزرگانی چون ابن فهدحلی مطالبی را بیان نموده و فرمودند اربعین منحصر به یک روز خاص نیست و به فرموده مراجع عظام تقلید چند روز قبل و بعد اربعین هم ثواب زیارت اربعین را دارد .

ایشان با بیان روایت عشره امیال بیان داشتند مردم و زائران را باید توجیه کرد که در چند کیلومتری کربلا هم وظیفه زیارت اربعین انجام می پذیرد و باید بین مردم فرهنگ سازی کنیم و با بیان بعضی از هنجارها و ناهنجاری ها ابراز داشتند که مردم باید کاملا  از سختی ها و مشکلات سفر اربعین  اطلاع پیدا نمایند .

ایشان در ادامه تاکید داشتند که توجیه نمودن زائران از مخاطرات امنیتی و سختی های پیش رو از مهمترین برنامه ها می باشد .

ایجاد وحدت رویه و فرهنگ تعامل با محوریت ائمه محترم جمعه و حماعات از سخنان پایانی ایشان بود .

در ادامه هرکدام از اعضاء پیشنهادات و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند و مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه استان به اتفاق آراء به عنوان رئیس کارگروه یاوران معنوی استان انتخاب گردید .

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته فرهنگی و آموزشی - اربعین حسینی -استان مرکزی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات