ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اولین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استان مرکزی برگزار شد .


اولین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استان مرکزی برگزار شد و اصول و اهداف تشکیل کارگروه یاوران معنوی اربعین تشریح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، اولین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استان مرکزی  برگزار شد و اصول و اهداف تشکیل کارگروه یاوران معنوی اربعین تشریح شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمين آخوندي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري استان مركزي و مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت هفته دولت و شهیدان رجایی و با هنر با استناد به روایتی از امام صادق (ع) به فضیلت زیارت امام حسین (ع) پرداختند .

ایشان در ادامه اصول و اهداف تشکیل کارگروه یاوران معنوی اربعین را تشریح و شرح وظایف این کمیته را توضیح داده و به نقش ائمه محترم جماعات و روحانیون و محوریت آنان در برنامه ها پرداختند .

در ادامه مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین گزارشی مختصر از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته ارائه داده و کتب و جزوات و سایر اقلام فرهنگی منتشر شده را معرفی نمودند .

سپس رابط محترم منطقه یک حجت الاسلام و المسلمين عسگري به ایراد سخن پرداخت و از سیره سلف و بزرگانی چون ابن فهدحلی مطالبی را بیان نموده و فرمودند اربعین منحصر به یک روز خاص نیست و به فرموده مراجع عظام تقلید چند روز قبل و بعد اربعین هم ثواب زیارت اربعین را دارد .

ایشان با بیان روایت عشره امیال بیان داشتند مردم و زائران را باید توجیه کرد که در چند کیلومتری کربلا هم وظیفه زیارت اربعین انجام می پذیرد و باید بین مردم فرهنگ سازی کنیم و با بیان بعضی از هنجارها و ناهنجاری ها ابراز داشتند که مردم باید کاملا  از سختی ها و مشکلات سفر اربعین  اطلاع پیدا نمایند .

ایشان در ادامه تاکید داشتند که توجیه نمودن زائران از مخاطرات امنیتی و سختی های پیش رو از مهمترین برنامه ها می باشد .

ایجاد وحدت رویه و فرهنگ تعامل با محوریت ائمه محترم جمعه و حماعات از سخنان پایانی ایشان بود .

در ادامه هرکدام از اعضاء پیشنهادات و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند و مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه استان به اتفاق آراء به عنوان رئیس کارگروه یاوران معنوی استان انتخاب گردید .

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته فرهنگی و آموزشی - اربعین حسینی -استان مرکزی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات