ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نجفي روحاني: اساتيد دانشگاه جايگاه رفيع درفرهنگ سازي جامعه دارند


حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني درديدار با دانشگاهيان قم، مقدار دريافت اجر و پاداش را به ميزان معرفت به امام معصوم (ع) دانست و در مورد حقيقت معرفت با اساتيد به هم انديشي پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با عنوان پرسشي مبني بر اين كه حقيقت معرفت ومراتب آن وبا علم چه فرقي دارد؟ وچگونه زيارت امام حسين(ع) به منزله زيارت خدا در عرش است را، مورد هم انديشي با اساتيد قرار دادو سپس هريك از اساتيد نقطه نظرات خود را پيرامون معرفت و مراتب معرفت و فرق آن با دانش را بيان كردند.

وي معرفت را فوق دانش برشمرد و گفت: معرفت يك نوع بينش، شهود و علم توام با باور و اعتقاد است.

وي با بيان اينكه مراد از عرش مركز استيلا و قدرت خداوند است ، افزود: از در نظام هستي هرگونه فيض، خير و بركتي از مسير حجت و ولي خدا به انسان ها واصل مي شود. حتي خود معرفت هم كه فيض بزرگي است، راه كسب مسير اهل بيت در ادعيه وارده مانند مناجات شعبانيه و دعاي ابوحمزه،و عرفه به ما رسيده است.

حجت الاسلام نجفي روحاني امام حسين (ع) را آيينه تمام نماي خداوند و مظهر اسماي حسناي الهي خواند و گفت: امام حسين (ع) انسان كامل و خليفه الهي است كه واسطه فيض درتكوين وتشريع است.

وي همچنين امام حسين را ثارالله، يدالله و دردانه عنوان كردو تصريح كرد: امام حسين (ع) دين خدا را با اهداي همه هستي خود زنده كرد و شهادت را در عاشورا براي احياء خط ولايي را كه پيامبر(ص) در غدير به دستور خداوند براي عموم تعيين كرده بود، انتخاب نمود.
وي خاطر نشان كرد: درك حقيقت امام حسين (ع) براي انسان هاي عادي بسيار مشكل بلكه شايد محال باشد، هركس به اندازه ظرف وجودي اش مرتبه اي از آن را دريافت مي كند و از آن بهره مي برد. انسان كامل همه را دريافت مي كند.

نجفي روحاني واقعه عاشورا را در تاريخ بي نظير خواند و از اساتيد دانشگاه ها خواست تا با تامل و ژرف نگري وجامع بيني درس ها و عبرت هاي واقعه عاشورا را به دانشگاه ها منتقل كنند.

وي با اشاره به نقش بسيار مهم استاد در تحول فكري دانشجو خاطر نشان كرد: اساتيد دانشگاه هم جايگاه رفيع وهم مسووليت خطيري در فرهنگ سازي جامعه دارند.

در پايان هداياي متبرك حرم سيدالشهدا (ع) از سوي نماينده بعثه مقام معظم رهبري تقديم اساتيد دانشگاه ها شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - واقعه عاشورا - زيارت امام حسين(ع) - اساتيد دانشگاه

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات