ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نجفي روحاني: اساتيد دانشگاه جايگاه رفيع درفرهنگ سازي جامعه دارند


حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني درديدار با دانشگاهيان قم، مقدار دريافت اجر و پاداش را به ميزان معرفت به امام معصوم (ع) دانست و در مورد حقيقت معرفت با اساتيد به هم انديشي پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با عنوان پرسشي مبني بر اين كه حقيقت معرفت ومراتب آن وبا علم چه فرقي دارد؟ وچگونه زيارت امام حسين(ع) به منزله زيارت خدا در عرش است را، مورد هم انديشي با اساتيد قرار دادو سپس هريك از اساتيد نقطه نظرات خود را پيرامون معرفت و مراتب معرفت و فرق آن با دانش را بيان كردند.

وي معرفت را فوق دانش برشمرد و گفت: معرفت يك نوع بينش، شهود و علم توام با باور و اعتقاد است.

وي با بيان اينكه مراد از عرش مركز استيلا و قدرت خداوند است ، افزود: از در نظام هستي هرگونه فيض، خير و بركتي از مسير حجت و ولي خدا به انسان ها واصل مي شود. حتي خود معرفت هم كه فيض بزرگي است، راه كسب مسير اهل بيت در ادعيه وارده مانند مناجات شعبانيه و دعاي ابوحمزه،و عرفه به ما رسيده است.

حجت الاسلام نجفي روحاني امام حسين (ع) را آيينه تمام نماي خداوند و مظهر اسماي حسناي الهي خواند و گفت: امام حسين (ع) انسان كامل و خليفه الهي است كه واسطه فيض درتكوين وتشريع است.

وي همچنين امام حسين را ثارالله، يدالله و دردانه عنوان كردو تصريح كرد: امام حسين (ع) دين خدا را با اهداي همه هستي خود زنده كرد و شهادت را در عاشورا براي احياء خط ولايي را كه پيامبر(ص) در غدير به دستور خداوند براي عموم تعيين كرده بود، انتخاب نمود.
وي خاطر نشان كرد: درك حقيقت امام حسين (ع) براي انسان هاي عادي بسيار مشكل بلكه شايد محال باشد، هركس به اندازه ظرف وجودي اش مرتبه اي از آن را دريافت مي كند و از آن بهره مي برد. انسان كامل همه را دريافت مي كند.

نجفي روحاني واقعه عاشورا را در تاريخ بي نظير خواند و از اساتيد دانشگاه ها خواست تا با تامل و ژرف نگري وجامع بيني درس ها و عبرت هاي واقعه عاشورا را به دانشگاه ها منتقل كنند.

وي با اشاره به نقش بسيار مهم استاد در تحول فكري دانشجو خاطر نشان كرد: اساتيد دانشگاه هم جايگاه رفيع وهم مسووليت خطيري در فرهنگ سازي جامعه دارند.

در پايان هداياي متبرك حرم سيدالشهدا (ع) از سوي نماينده بعثه مقام معظم رهبري تقديم اساتيد دانشگاه ها شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - واقعه عاشورا - زيارت امام حسين(ع) - اساتيد دانشگاه

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات