ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سهم لرستانی‌ها از میزبانی زائران اربعین حسینی


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: با مشارکت خیرین و ناذران لرستانی، این استان در ایام اربعین حسینی از ۱۵ هزار زائر با برپایی موکب جهت اسکان و پذیرایی میزبانی خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، اصغر حقی پور  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: با مشارکت خیرین و ناذران لرستانی، این استان در ایام اربعین حسینی از ۱۵ هزار زائر با برپایی موکب جهت اسکان و پذیرایی میزبانی خواهد کرد

اصغر حقی پور در ستاد اربعین استان لرستان در سخنانی با بیان اینکه این ستاد در سطح کشور راه اندازی شده است اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت کشور استانداران هر استان مسئول این ستاد در استانها هستند.

وی با بیان اینکه در قالب این ستاد وظایف دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری مراسم اربعین مشخص می‌شود عنوان کرد: ستاد عتبات عالیات نیز مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین است.

رئیس ستاد عتبات عالیات لرستان با بیان اینکه سهمیه لرستان طی امسال پیش بینی تغذیه و همچنین اسکان ۱۵ هزار زائر در قالب مراسم اربعین است گفت: این سهمیه ای بوده که برای استان پیش بینی شده و امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد.

حقی پور ادامه داد: باید با اقدامات لازم زمینه اسکان و پذیرایی از این تعداد زائر در شهرهای نجف و کربلا فراهم شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: ستاد بازسازی عتبات عالیات - اصغر حقی پور - لرستان -

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات