ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سهم لرستانی‌ها از میزبانی زائران اربعین حسینی


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: با مشارکت خیرین و ناذران لرستانی، این استان در ایام اربعین حسینی از ۱۵ هزار زائر با برپایی موکب جهت اسکان و پذیرایی میزبانی خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، اصغر حقی پور  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: با مشارکت خیرین و ناذران لرستانی، این استان در ایام اربعین حسینی از ۱۵ هزار زائر با برپایی موکب جهت اسکان و پذیرایی میزبانی خواهد کرد

اصغر حقی پور در ستاد اربعین استان لرستان در سخنانی با بیان اینکه این ستاد در سطح کشور راه اندازی شده است اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت کشور استانداران هر استان مسئول این ستاد در استانها هستند.

وی با بیان اینکه در قالب این ستاد وظایف دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری مراسم اربعین مشخص می‌شود عنوان کرد: ستاد عتبات عالیات نیز مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین است.

رئیس ستاد عتبات عالیات لرستان با بیان اینکه سهمیه لرستان طی امسال پیش بینی تغذیه و همچنین اسکان ۱۵ هزار زائر در قالب مراسم اربعین است گفت: این سهمیه ای بوده که برای استان پیش بینی شده و امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد.

حقی پور ادامه داد: باید با اقدامات لازم زمینه اسکان و پذیرایی از این تعداد زائر در شهرهای نجف و کربلا فراهم شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: ستاد بازسازی عتبات عالیات - اصغر حقی پور - لرستان -

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات