ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت‌نام ۱۰۰هزار زائر اربعین در سامانه "سماح"


رئیس سازمان حج و زیارت در ایلام گفت: تنها زائران ۱۳ استان می‌توانند از مرز مهران برای شرکت در مراسم اربعین استفاده کنند.

, سعید اوحدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد افرادی که برای شرکت در مراسم اربعین مهران را انتخاب می‌کنند بیشتر از مرزهای رسمی دیگر کشور است.

وی گفت: 75 درصد از زائران عتبات عالیات مرز مهران را به‌عنوان مرز تردد خود انتخاب می‌کنند و به همین دلیل لازم بود که برای ساماندهی حجم عظیم زائران و برای ارائه خدمات مطلوب‌تر سهمیه‌بندی صورت گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور تصریح کرد: با توجه به این سیل عظیم متقاضیان تصمیم گرفته شد تنها زائران 13 استان کشور بتوانند برای شرکت در مراسم اربعین این مرز را انتخاب کنند.

وی افزود: برای استقرار کنسولگری عراق در ایلام رایزنی‌های مختلفی انجام شده است که بر اساس وعده‌های داده شده این کنسولگری تا نیمه دوم مهرماه در ایلام مستقر می‌شود.

اوحدی اضافه کرد: هم‌اکنون در سامانه سماح که سامانه رسمی برای ثبت نام شرکت در مراسم اربعین است بیش از 100 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای اعزام زائران در ایام منتهی به اربعین در نظر گرفته شده است.

اوحدی گفت: مراحل صدور ویزا در کنسولگری‌های عراق در شهرهای مشهد، اهواز،کرمانشاه و تهران نیز در چند روز آینده آغاز می‌شود و امیدواریم که تا نیمه دوم مهرماه بر اساس رایزنی‌های انجام شده کنسولگری عراق در شهر ایلام نیز استقرار یابد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برای تردد زائران از دیگر مرزها از جمله مرز چیلات در شهرستان دهلران هنوز تصمیمی گرفته نشده است زیرا زیرساخت‌های لازم هنوز تأمین نشده و از طرف کشور عراق نیز تاکنون تصمیم قطعی اعلام نشده است.

اوحدی بیان کرد: برای شرکت در کنگره بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) تنها راه ثبت نام از طریق سایت اینترنتی سماح است که هموطنانی که علاقه‌مند به شرکت هستند باید از این طریق اقدام کنند.

وی گفت: هیچ محدودیتی برای اعزام زائران وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران به 3 میلیون نفر برسد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - سازمان حج و زیارت - ثبت‌نام‌کنندگان - سامانه سماح

مطالب مشابه


31350
ديدار توليت آستان مقدس حسيني با مسوولان بِعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت خراسان رضوي
توليت آستان مقدس امام حسين(ع) بانماينده بِعثه مقام معظم رهبري و سرپرست دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت دراستان خراسان رضوي ديدار و گفتگو كرد.
 1395/05/04
31397
در بِعثه رهبري در كربلا صورت گرفت؛ ديدار نماينده رهبري در عراق با حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني
در ديدار آيت الله حسيني، نماينده رهبري در عراق و حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه رهبري در عراق مسائل فرهنگي زائران بررسي شد.
 1395/05/08
31449
حجت الاسلام منجزي: مردم عراق ستاد بازسازي عتبات را يكي از اعضاي كشور خود مي‌دانند
مسئول روابط عمومي دفتر ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلاي معلي گفت: مردم عراق ستاد بازسازي را به عنوان يكي از اعضاي كشور خود مي‌شناسند و ستاد هركجا كه در اعتاب مقدسه وارد شده موفقيت‌هاي بزرگي داشته است و بزرگترين موفقيت براي ستاد، اعتماد مردم عراق به آن است.
 1395/05/12

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات