ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت‌نام ۱۰۰هزار زائر اربعین در سامانه "سماح"


رئیس سازمان حج و زیارت در ایلام گفت: تنها زائران ۱۳ استان می‌توانند از مرز مهران برای شرکت در مراسم اربعین استفاده کنند.

, سعید اوحدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد افرادی که برای شرکت در مراسم اربعین مهران را انتخاب می‌کنند بیشتر از مرزهای رسمی دیگر کشور است.

وی گفت: 75 درصد از زائران عتبات عالیات مرز مهران را به‌عنوان مرز تردد خود انتخاب می‌کنند و به همین دلیل لازم بود که برای ساماندهی حجم عظیم زائران و برای ارائه خدمات مطلوب‌تر سهمیه‌بندی صورت گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور تصریح کرد: با توجه به این سیل عظیم متقاضیان تصمیم گرفته شد تنها زائران 13 استان کشور بتوانند برای شرکت در مراسم اربعین این مرز را انتخاب کنند.

وی افزود: برای استقرار کنسولگری عراق در ایلام رایزنی‌های مختلفی انجام شده است که بر اساس وعده‌های داده شده این کنسولگری تا نیمه دوم مهرماه در ایلام مستقر می‌شود.

اوحدی اضافه کرد: هم‌اکنون در سامانه سماح که سامانه رسمی برای ثبت نام شرکت در مراسم اربعین است بیش از 100 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای اعزام زائران در ایام منتهی به اربعین در نظر گرفته شده است.

اوحدی گفت: مراحل صدور ویزا در کنسولگری‌های عراق در شهرهای مشهد، اهواز،کرمانشاه و تهران نیز در چند روز آینده آغاز می‌شود و امیدواریم که تا نیمه دوم مهرماه بر اساس رایزنی‌های انجام شده کنسولگری عراق در شهر ایلام نیز استقرار یابد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برای تردد زائران از دیگر مرزها از جمله مرز چیلات در شهرستان دهلران هنوز تصمیمی گرفته نشده است زیرا زیرساخت‌های لازم هنوز تأمین نشده و از طرف کشور عراق نیز تاکنون تصمیم قطعی اعلام نشده است.

اوحدی بیان کرد: برای شرکت در کنگره بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) تنها راه ثبت نام از طریق سایت اینترنتی سماح است که هموطنانی که علاقه‌مند به شرکت هستند باید از این طریق اقدام کنند.

وی گفت: هیچ محدودیتی برای اعزام زائران وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران به 3 میلیون نفر برسد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - سازمان حج و زیارت - ثبت‌نام‌کنندگان - سامانه سماح

مطالب مشابه


36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات