ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت‌نام ۱۰۰هزار زائر اربعین در سامانه "سماح"


رئیس سازمان حج و زیارت در ایلام گفت: تنها زائران ۱۳ استان می‌توانند از مرز مهران برای شرکت در مراسم اربعین استفاده کنند.

, سعید اوحدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد افرادی که برای شرکت در مراسم اربعین مهران را انتخاب می‌کنند بیشتر از مرزهای رسمی دیگر کشور است.

وی گفت: 75 درصد از زائران عتبات عالیات مرز مهران را به‌عنوان مرز تردد خود انتخاب می‌کنند و به همین دلیل لازم بود که برای ساماندهی حجم عظیم زائران و برای ارائه خدمات مطلوب‌تر سهمیه‌بندی صورت گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور تصریح کرد: با توجه به این سیل عظیم متقاضیان تصمیم گرفته شد تنها زائران 13 استان کشور بتوانند برای شرکت در مراسم اربعین این مرز را انتخاب کنند.

وی افزود: برای استقرار کنسولگری عراق در ایلام رایزنی‌های مختلفی انجام شده است که بر اساس وعده‌های داده شده این کنسولگری تا نیمه دوم مهرماه در ایلام مستقر می‌شود.

اوحدی اضافه کرد: هم‌اکنون در سامانه سماح که سامانه رسمی برای ثبت نام شرکت در مراسم اربعین است بیش از 100 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای اعزام زائران در ایام منتهی به اربعین در نظر گرفته شده است.

اوحدی گفت: مراحل صدور ویزا در کنسولگری‌های عراق در شهرهای مشهد، اهواز،کرمانشاه و تهران نیز در چند روز آینده آغاز می‌شود و امیدواریم که تا نیمه دوم مهرماه بر اساس رایزنی‌های انجام شده کنسولگری عراق در شهر ایلام نیز استقرار یابد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برای تردد زائران از دیگر مرزها از جمله مرز چیلات در شهرستان دهلران هنوز تصمیمی گرفته نشده است زیرا زیرساخت‌های لازم هنوز تأمین نشده و از طرف کشور عراق نیز تاکنون تصمیم قطعی اعلام نشده است.

اوحدی بیان کرد: برای شرکت در کنگره بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) تنها راه ثبت نام از طریق سایت اینترنتی سماح است که هموطنانی که علاقه‌مند به شرکت هستند باید از این طریق اقدام کنند.

وی گفت: هیچ محدودیتی برای اعزام زائران وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران به 3 میلیون نفر برسد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - سازمان حج و زیارت - ثبت‌نام‌کنندگان - سامانه سماح

مطالب مشابه


36041
در نمایشگاه قرآن صورت می‌گیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی «آیات قرآنی در کلام و نهضت حسینی» / بازدید برخی مداحان اهل بیت از غرفه کمیته فرهنگی اربعین در نمایشگاه قرآن
همزمان با برپایی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، ستاد مرکزی اربعین اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب «آیات قرآنی در کلام و نهضت حسینی» کرده است.
 1396/03/14
36000
منصورآبادی بیان کرد: بهره‌گیری از منابع دست اول و توجه به تحلیل در ادبیات اربعین
یک کارشناس و نویسنده دینی به استفاده از منابع دست اول در نگارش ادبیات اربعین تاکید کرد و افزود: توجه به تحلیل آنچه که در طول تاریخ اهل بیت(ع) روی داده،‌ حائز اهمیت است و نویسندگان باید به این موضوع توجه بیشتری نشان دهند.
 1396/03/10
35964
سازمان تبلیغات با 22 برنامه به استقبال اربعین می‌رود
کارشناس سازمان تبلیغات اسلامی از تدارک 22 برنامه برای ایام پیاده‌روی اربعین خبر داد و افزود: برپایی نمایشگاه فرهنگی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، انعقاد قرارداد تعاملی بین دستگاهی و تجلیل و تقدیر از فعالان اربعین در هر استان از جمله این برنامه‌هاست.
 1396/03/07

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات